8 věcí, kterými si ženy ničí zdraví jen proto, aby se líbily mužům

Taky vám babička říkávala, že pro krásu se musí trpět?

Ženy mají ve vztahu k mužům pouze dvě povinnosti. Zaujmout a neokoukat se!

A jelikož největším soupeřem nejsou muži, ale množství ženské konkurence, vystavujeme samy sebe odnepaměti tortuře, která mnohdy hraničí se sebemrzačením.

A nemluvíme teď o dobrovolném lámání prstů a svazování miniaturní čínské nožky nebo bolestivém stahování pasu korzetem vedoucímu až k poškození vnitřních orgánů.

Tohle je 8 zářných příkladů devastace našeho těla, které dobrovolně podstupujeme prakticky den co den.

1. Příliš upnuté džíny

Není to tak dávno, co média obletěla zpráva o případu pětatřicetileté Australanky, na které bylo nutné džíny rozřezat, protože už v nich nemohla ani chodit. Podle lékařů se u ní vyvinul takzvaný kompartmentální syndrom, takže tlak tkáně bránil správnému krevnímu oběhu a otoky svalů provázené bolestmi byly tak silné, že málem zařvala. Doslova i obrazně.

2. Příliš těžké kabelky

Ve správné ženské kabele se najde všechno. Od šminek přes diář až po náhradní punčochy, notebook, zrcadlový fotoaparát a náhradní autodíly. Jenže jak známo, jednostranné zatížení zad vede nejen k bolestem, ale i nevratnému poškození páteře. Takže dámy, raději batoh!

3. Příliš push-up podprsenka

Pokud si vybíráte svou podprsenku jen podle barvy a schopnosti vymodelovat vaše ňadra do podoby dvou přifouklých kopačáků, děláte velkou chybu. Zaměřte se na pohodlí a řekněte adios migréně i bolesti krční páteře.

4. Příliš vysoké podpatky

Kromě toho, že na nich pravděpodobně chodíte jak kudlanka nábožná po ledě, zvyšujete pravděpodobnost rozvoje takzvané osteoartritidy. Jelikož na šteklích přenášíte váhu na přední část chodidla, dochází k utlačování prstů na noze i nervů v chodidle. Těšte se proto na urputné bolesti nohou i zad!

5. Příliš krátká sukně

Věděli jste, že minisukně jsou pro většinu mužů asexuální? Pánové upřednostňují ženy, které dávají prostor jejich fantazii. Slečna v ležérně splývavých šatech je proto považována za mnohem atraktivnější než její odvážná kámoška, která navíc bude mít nohy plné nevzhledných důlků. Je totiž známo, že nohy trpící v silonkách v zimě, se obalují tukem. A tuk je celulitida a celulitida je hnusná.

6. Příliš nízký pas

Ještě že už jsou bokovky mimo mísu. Zbytek krasavic, které rády nechávají vyniknout svůj tukový prstenec nahrnutý nad nimi, by měl dbát doporučení gynekologů a urologů a hlídat si, aby jim neprochladly ledviny nebo vaječníky. Bokové kalhoty navíc přiškrcují nervové provazce bederních obratlů a mohou nositelce přinést další nepříjemné potíže. Takže holky, hezky do pasu!

7. Příliš těžké šperky

O vytahaných lalůčcích z těžkých náušnic mluvit nebudeme. Některé z nás si je dokonce záměrně roztahují. Zdravotní problém ale může přinést i taková 'drobnost', jako je robustní náramek. Jeho nošením totiž riskujete pohmoždění šlach a podráždění radiálního nervu, jehož výsledkem může být omezení hybnosti ruky.

8. Příliš mnoho chemie

Alergické reakce, vyrážky, ale i vypadávání vlasů nebo únavu mohou mít na svědomí mnohé kosmetické produkty, kterými své tělo dennodenně 'živíme'.

Tak až příště vyrazíte na nákupy, pořiďte si raději knihu. Tou si totiž ublížíte s mnohem menší pravděpodobností než novou rtěnkou.

Nutno dodat, že pro krásu netrpí jen ženy. TOHLE jsou například muži, kteří si nechávají ubližovat jen proto, aby je svět obdivoval!


Komentáře

Doporučeno pro vás