8 věcí, které fakt nikomu nedlužíte – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, které fakt nikomu nedlužíte

Je důležité si ujasnit, že lidem okolo vás nijak automaticky nevzniká právo na vaše komentované vysvětlení ke všemu, co v životě děláte. Naopak.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 12.6.2014, 16:00

lll

1. Vysvětlení svojí bytové situace

Ať už bydlíte se svojí exmanželkou, ve squattu, po hotelích nebo ve sklepě a jste tak spokojeni, nemusíte nikomu vysvětlovat, proč. Bydlíte tam vy, ne všichni ostatní.  

2. Omluvu, pokud vás to prostě nemrzí

Pokud nelitujete toho, co jste udělali a přesto je váš čin podle jakýchsi morálních měřítek považován za špatný, máte tendenci se omlouvat. Nedělejte to, pokud to tak skutečně necítíte. Lepšího člověka to z vás neudělá.  

3. Vysvětlení vašeho žebříčku priorit

Pokud jsou pro vás na prvním místě peníze nebo kariéra, nebo naopak pěstování brambor a život v lese, fajn! Žijete tak vy, vás to tak uspokojuje a vůbec není nutné ostatním říkat proč. Stejně to nepochopí.  

4. Vysvětlení toho, proč vypadáte, jak vypadáte

Vzhled člověka je jedním z nástrojů lidské komunikace. To, že se někomu nelíbí, jak vypadáte, nebo ho to dokonce pobuřuje, asi znamená, že by se měl bavit s jinými lidmi. Nic víc, nic míň.  

5. Vysvětlení vaší kariéry

To, jestli jste dostudovali, jestli jste pracovali u pásu nebo v bordelu, je čistě vaše věc a vaše volba. Pokud jste si v životě určili nějaký směr a tím se řídíte, není nutné se někomu ospravedlňovat. Vás to takhle naplňuje.  

6. Vysvětlení, proč jste single

Být single není „to horší“. Být single (svobodný člověk) je prostě ten opačný stav od stavu být zadaný (nesvobodný). Je to asi, jako kdyby vám měl někdo jiný vysvětlovat, proč je ve vztahu. Kravina, co?  

7. Rande, protože vás na něj někdo pozval

Vy si vybíráte, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas. Nechoďte nikam s nikým jen ze soucitu, z lítosti anebo proto, že je vám to prostě blbý. Není. Upřímnost je nakonec vždy ta nejlepší cesta.  

8. Vysvětlení svého sexuálního a partnerského života

Fakt nemusíte nikomu vysvětlovat, proč jste se zamilovali zrovna do toho určitého člověka a proč máte rádi sex na veřejnosti. Je to vyjádření vašich nejniternějších citů a potřeb a do toho se vám vůbec nikdo nemá co ... plést.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články