8 stylových digitálních palubek – G.cz
Vyhledávání

8 stylových digitálních palubek

Budíky z aut mizí a nahrazují je LCD panely. Puristi se kvůli tomu bouří, ale digitalizace je symbol pokroku. A občas je prostě příliš cool, než abychom se na ni zlobili.

Václav Rybář
Václav Rybář 12.5.2014, 13:00

1. Citroen GS (1977)

V tomhle francouzském vozítku to vypadá trochu jako v ponorce kapitána Nema. Spousta svítících panelů, spousta netradičních ukazatelů, bizarní volant a vůbec palubka jako z brakové sci-fi.  

2. Buick Riviera (1985)

Jedovatě zelený třpyt CRT dotekového panelu, který byl na svou dobu neuvěřitelně pokrokový. A taky poruchový.  

3. Subaru XT (1986)

Tohle je těžká videohra. Omluvte roztřesenou kameru, řidič je zřejmě stižen stařeckým třasem, protože kdo by v době digitálních videokamer jezdil s retro Subaru, které má podobně oldschoolové displeje? Snad jen fanoušek až za hrob.  

4. Fiat Tipo (1988)

Digitálky ve službách lidového vozidla. Vzhledem k poruchovosti Fiatů v oblasti elektriky si pořízením téhle palubky vyloženě koledujete, ale kdo mohl v osmdesátkách odolat volání budoucnosti?  

5. Pontiac Trans Am GTA (1988)

Určitě jste si mysleli, že všechno v seriálovém Knight Riderovi byly fikané filmové triky. Opravdový Trans Am sice neumí mluvit jako KITT, ale jeho palubní deska je plná rozkošných blikajících gadgetů.  

6. Nissan GT-R (2007)

Tomuhle auto se přezdívá Playstation na kolech. Má to hned několik významů, ale jedním z nich je, že design palubky dělali autoři videohry Gran Turismo. To znamená, že vypadá skvěle.  

7. Lamborghini Reventon (2007)

Chcete stíhačku? Moderní Lamborghini je nejblíž, jak se k ní můžete legálně dostat. I Aventador má spoustu pilotních prvků, ale koncept Reventon to dotáhl k dokonalosti i designem palubky. Chybí už jen zaměřovače.  

8. Chevrolet Corvette Stingray (2014)

A takhle to bude brzy vypadat ve všech autech. Plně konfigurovatelný displej s vysokým rozlišením a operačním systémem, který zahanbí i smartfouny.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články