fb pixel 8 sakra dobrých důvodů, proč sledovat zimní olympijské hry v Pchjongčchangu – G.cz
Vyhledávání

8 sakra dobrých důvodů, proč sledovat zimní olympijské hry v Pchjongčchangu

Teprve sedmnáctiletá blondýnka Barbora Havlíčková nás zastupuje mezi běžkyněmi na lyžích. Martina Sáblíková je díky svým neuvěřitelným olympijským úspěchům považována za český národní sportovní poklad. Zimní olympijské hry jsou prostě větší sranda než ty letní. Dokonce i co se týče držkopádů. + DALŠÍ 1 FOTKA

Je to tu! V jihokorejském Pchjongčchangu startují 23. zimní olympijské hry a rozhodně je, na co se těšit. Sportovní horečka stoupá a pokud váháte, jestli akci příštích čtrnáct dní sledovat, my pro vás máme hned 8 důvodů, proč prostě musíte a bude vás to bavit.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.2.2018, 13:32

1. Dvě Koreje, jeden led

Olympiáda znamená dvě věci - sport a tzv. HLP aka hluboké lidské příběhy. Jeden z těch největších se začal odehrávat už chvíli před zahájením her. Navzdory velkým protestům jihokorejské veřejnosti si političtí zástupci Severní a Jižní Korey vymohli, že v soutěži nastoupí sjednocený ženský hokejový tým, poskládaný z hráček z obou znepřátelených zemí.

2. První tři dny patří biatlonu

Po úspěších našich biatlonistů na minulých ZOH se Česko do tohohle sportu doslova zamilovalo, podíl na tom nese i opěvovaná a půvabná Gábina Koukalová. Je to pochopitelné, sledovat biatlon je prostě zábava. V prvních třech dnech olympiády uvidíme sprint žen, nejkratší závod mužů a oba stíhací závody, takže to bude vážně nálož.

3. Kdo porazí Feuze?

Třicetiletý Švýcar Bet Feuz je jednoznačným králem a díky četným nekompromisním vítězstvím z posledního období favoritem mužského sjezdového lyžování. Sledovat, zda ho někdo dokáže porazit, to bude skutečně napínavé.

4. Nové Nagano?

Kanaďané budou v hokeji vždy absolutními favority, bez hráčů z NHL ale nejsou neporazitelní. Češi mají tentokrát obzvlášť velkou motivaci drát se na stupínek vítězů - uběhlo dvacet let od slavného naganského vítězství. Hokejová horečka bude letos asi ještě o něco větší než obvykle.

5. Sáblíková může překonat rekord

I když o rychlobruslařce Martině Sáblíkové nebylo v posledku tolik slyšet, navíc řešila zdravotní potíže se zády, podle expertů je stále největší nadějí Česka na zlato. Kdyby zvítězila v závodech na 3 a 5 kilometrů, překonala by tak co do počtu olympijských medailí legendárního Emila Zátopka.

6. Holky z Nigérie

Trojice usměvavých bobistek z Nigérie budí pozornost už dlouhé měsíce. Jedná se o historicky první olympijský bobový tým vyslaný africkou zemí, takže na výkon talentovaných slečen, bývalých atletek, kterým se přezdívá "nigerijské Kokosy na sněhu", je zvědav celý svět.

7. Barbora "Neumannová"

Bára Havlíčková je nejmladší reprezentantkou v českém týmu. Sedmnáctiletá blondýnka závodí v běhu na lyžích a experti s nadšením vyhlížejí, zda se svým výkonem zapíše do historie OH jako "nová Neumannová". Šanci na to rozhodně existuje, Havlíčková má ostatně stejného trenéra, Stanislava Frühaufa.

8. Farewell, Lindsey

Lindsey Vonnová je americká lyžařka, která ve sjezdu žen zvítězila na OH před osmi lety. Před čtyřmi se soutěže nemohla zúčastnit kvůli bolestem v kolenou, letos zase předvede, co v ní je - s největší pravděpodobností ale půjde o její definitivní olympijskou rozlučku.

A tady čtěte, proč máme ZOH raději než LOH.

Podobné články

Doporučujeme

Další články