5 důvodů, proč nás zimní olympijské hry baví víc než ty letní

Tak už se nám to blíží! Zimní olympijské hry 2018 startují už 9. února. Svátek sportu, který se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Očekávání jsou veliká, vlastenecká horečka (nezaměňovat s Tomiovou holocaust-popírající horečkou) stoupá a my se vážně těšíme. Hodně. Zimní olympiáda nám totiž přijde tak nějak lepší než ta letní.

1. Sportů je míň, tak se to dá usledovat

Na rozdíl od letní olympiády se na té zimní soutěží v menším počtu sportů. Člověk to zvládne pojmout všechno a necítí se přehlcen, takže to zvládnou i ti, kterým jinak sport moc neříká. Což jsme třeba právě my.

2. Disciplíny jsou výrazně zábavnější

Jako fakt. Nic proti běžcům a atletům, ale sledovat lidi, jak běhají dokolečka, není zrovna ta nejskvělejší věc na světě. Za to biatlon, freestylové lyžování nebo skoky na lyžích, to je aspoň impozantní napětí. No a krasobruslení je samozřejmě kapitola sama pro sebe.

3. Sedět u telky a čučet na sport dává v zimě větší smysl

Když je venku krásně a člověk, místo aby vyrazil do přírody, dřepí v hospodě a dívá se, jak jiní jinde sportují, je to trochu na hlavu. V zimě se ale stejně nic jiného pořádně dělat nedá. Euforie z případných vítězství navíc skvěle působí na zimní depresi.

4. Je tam hokej

Hele, fotbal je fajn, ale hokej je tak nějak... víc fajn. Je to akčnější, jasnější, rychlejší a i samotní hokejisté, až na díry po vymlácených zubech, jsou atraktivnější než ulíznutí fotbalisté. Navíc tu pořád visí ta naděje českého národa, že naši hráči zopakují Nagano, a když je ještě letos to výročí...

5. Bude tam Barbora Havlíčková

Ok, tenhle bod se týká výhradně ZOH 2018, ale je tak zásadní, že ho neleze neuvést. Jednou z českých reprezentantek, rovnou tou nejmladší, je sedmnáctiletá běžkyně na lyžích Bára Havlíčková. Krásná a talentovaná blondýnka je opravdu potěchou pro oko!

Jako bonus závěrem dodáváme, že na rozdíl od LOH 2016 má tentokrát český tým reprezentativní oblečení, za které se nemusí stydět.

A tady čtěte bizarní příběh norské delegace a 15 tisíc vajíček.


Komentáře