8 rebelií, které by v autě měl zažít každý

Jezdíte autem? Výborně, dá se v něm zažít spousta skvělých věcí, které nesouvisí s přesunem z bodu A do bodu B.

1. Smyk

agsfgw bizbeatblog.dallasnews.com Existují dva, přetáčivý a nedotáčivý. Při tom prvním vám ujedou zadní kola a auto má tendenci dostat hodiny, při druhém to vzdají přední kola a letíte po čumáku ven ze zatáčky. Zkuste si oba, na zasněženém parkovišti nebo ve škole smyku, pak budete ve skutečné krizové situaci reagovat instinktivně.  

2. Skok

Železniční přejezd? Jeden typ lidí před ním zpomalí, druhý podřadí a šlápne na plyn. Zkuste si ten moment, kdy se auto dostane do vzduchu, všechna čtyři kola se prověsí a vy plachtíte vzduchem.  

3. Sex

4896 www.dsgperformance.com Dát si to v autě - poznáte všechny ergonomické nedostatky. Moc vysokou loketní opěrku, že nejsou sedačky dostatečně měkké, že se tapecírung na stropě protrhne kvůli dámskému podpatku. Prostornost auta se testuje ve speciálních oblecích a převádí do počítačové simulace, pro tyto případy ale není v tabulce místo. Proč proboha?  

4. Maximum

Plnej knedlík! Nejvyšší rychlostní stupeň a plyn na podlahu. Když nechcete přijít o papíry, vyrazte na německé dálnice, které mají v některých úsecích neomezenou rychlost a je tam ze zákona povinné nemotat se v cestě autům v rychlém pruhu. U nás se vydejte na letiště Milovice, velmi dobře přístupný Tábor a tak dále. Zkuste situaci, kdy se z vašeho auta odlupují plechy!  

5. Závody

lm blog.caranddriver.com Přihlašte se do amatérského závodu, zkuste se poměřit s ostatními, otestujte sebe i své auto. Startovné většinou stojí okolo dvou tisíc a jezdí se na kratších okruzích typu Sosnové nebo Vysokého Mýta. Nejde o kontaktní závody, jede se na čas, takže do vás nikdo nepráskne.  

6. Extrémní maraton

Kolik kilometrů ujedete na jeden zátah? Na jednu jedinou nádrž je současný rekord 2617 kilometrů, vytvořili ho před dvěma lety Američané John a Helen Taylorovi s Volkswagenem Passat.  

7. Sníh

ada www.ajsblo.pl Vyhlédněte si zasněžené parkoviště a sklouzněte se se svým autem před ručku nebo pod plynem! Kromě zábavy se naučíte, jak se auto chová v extrémních situacích a jak ho zvládat, když vám to uklouzne někde na silnici.  

8. Bouračka

Ne, že bychom vám doporučovali bourat, ale zažít by to měl každý. Stav, kdy se auto řítí někam, kam nechcete, a pak přijde rána. Uvidíte, že kočírovat tunu a půl kovu není taková legrace a proč raději dát nohu z plynu.  

Komentáře

Doporučeno pro vás