8 případů extrémní rozežranosti – G.cz
Vyhledávání

8 případů extrémní rozežranosti

Máte pocit, že jíte za dva? Že sníte všechno, co před vámi neuteče? Konfrontujte svůj apetit s důkazy z YouTube, a pak se běžte vybrečet k ledničce.

Václav Rybář
Václav Rybář 8.10.2017, 15:34

Za všechno tak nějak může Adam Richman a jeho veleúspěšná show Man vs. Food. V ní Richman objížděl americké restaurace, které jsou proslulé tzv. food challenges, nebo-li výzvami pro největší jedlíky, a snažil se překonávat tamní rekordy.

Dvoukilový steak do třiceti minut? Když to dáte, dostanete tričko, jídlo grátis a fotku na zdi. Když ho nedáte, zaplatíte patnáct stovek. Pár takových nabídek lze najít i v českých restauracích, ale Amerika jimi vyloženě přetéká. Man vs. Food měl několik sezón, během nichž Richman nabobtnal jako pátrací balón a v nepřímém pokračování Man vs. Nation už za sebe vybíral dobrovolníky, kteří museli zdolat hory jídla.

Jeho show ovšem spustila na YouTube lavinu rádoby napodobovačů a dokonce i profesionální žrouti na odpočinku, kteří si vydělávají tím, že na nejrůznějších přeborech v pojídání hot dogů nebo burgerů vyhrávají hlavní ceny a tzv. „žerou první ligu", si založili úspěšné YouTube kanály, kde lidem předvádějí, čeho je žaludek schopen. Pokud máte pocit hladu, po zhlédnutí následujících videí vás dost možná přejde.

1. Dřez plný zmrzliny

Jamie „Medvěd" McDonald napodobuje food challenge ze zmíněné TV show v jedné cukrárně v San Francisku. Kopce zmrzliny, šlehačky, posypů a horké čokolády. Hmm...

2. 50 česnekových stroužků

Typický internetový hec. Nejde ani tak o objem jídla jako o představu, co všechen ten česnek v útrobách strávníka dělá.

3. Kilo masa, kilo hranolek, kilo koláče, kilo koly

Tenhle týpek v rámci svého kanálu přibral během pár týdnů čtyřicet kilo a následně je skoro stejně rychle shodil. Přibírací fáze byla jednoduchá, fanoušci mu každý týden posílali tipy na výzvy v jejich okolí. On přijel, sežral, přibral a zvítězil.

4. OktoberTrest

Tohle vypadá jako vydatné bavorské jídlo! S tím namáčením hranolek do piva to hlavní hrdina videa přehnal, ale zjevně to zafungovalo.

5. Obří balení gumových medvídků

Jsou bez cukru, ale na obale píší, že když jich sníte víc než půl kila (čtvrt balení) mohou se dostavit halucinogenní stavy. Naše čelist při sledování tohohle videa doslova brněla hrůzou.

6. Žij jako kovboj, žer jako kovboj

Randy Santel, další z internetových přežíračů, likviduje typickou kovbojskou šlichtu v jednom z dálničních bister. Jeho metoda, kdy z hranolek vyrábí něco na způsob sněhových koulí, je dechberoucí.

7. Rejže... devět kilo rejže

Kam ten kluk dal tu horu jídla? Fotomontáž, nebo případ pro agenta Muldera?

8. Velkej burger vs. Velkej Pýt

Furious Pete je jeden z nejznámějších amerických strávníků. Drží pár rekordů v množství snědeného jídla, ale teď už je na odpočinku a baští jen rekreačně. Jeho fintou je nežvýkat a nepolykat. Prostě si to jídlo natlačí pěstí až do žaludku. Nutno říct, že pozornost okolí přivábí Peteovo stolování úplně pokaždé.

A TADY máte 7 podivností, které baští vaši kámoši z posilovny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články