8 posledních věcí, ze kterých si ještě můžeme dělat srandu – G.cz
Vyhledávání

8 posledních věcí, ze kterých si ještě můžeme dělat srandu

Původně se tradovalo, že sranda se dá dělat ze všeho. Ano, tak to platilo dřív - v divokých dobách nevázaného a divokého humoru. Dnes je však doba úplně někde jinde. Dnes je doba korektnosti napříč celým společenským spektrem a jeden si musí dávat veliký pozor, z čeho si dělá srandu. Vztahovační a útlocitní lidé číhají za každým facebookem, čekají, až někdo zaváhá, načež hbitě přispěchají se svým ublíženým a nenávistným komentářem.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.8.2018, 13:00

Každý samozřejmě nemá stejný smysl pro humor a někteří ho nemají vůbec, ale díky neochvějnému mandátu, který každý díky sociálním sítím dostává, vědí všichni s naprostou jistotou, co je vtipné a hlavně z čeho se sranda dělat nesmí.

Pomineme-li jasně daná nepsaná pravidla, kdy se humor veřejně nedělá z mrtvých dětí, postižených lidí nebo Karla Gotta, témata, ze kterých si člověk může utahovat, značně ubývají. Ať to jsou například imigranti, očkování dětí nebo některý z mnoha šílených životních stylů (namátkou můžeme vybrat například vegany).

Naštěstí však ještě existuje osm posledních věcí, ze kterých si člověk může veřejně dělat srandu, aniž by byl haněn a napadán. Témata k humoru to jsou sice již většinou vyčpělá, ale nic jiného nám bohužel nezbylo. Buďme rádi tedy alespoň za to málo, protože přijde doba, kdy nám nezbude už ani tohle.

1. Politici

Politiky nemá nikdo příliš v lásce. Tam jsou dveře veřejnému humoru otevřeny. Sice existuje několik zarytých fanoušků jednotlivých stran či politiků, ale globálně je politická satira či přímý (a i vulgární) humor brán na milost. Sice se většina humoru na téma politika do značné míry opakuje, ale buďme rádi alespoň za to málo.

2. Vztahy

Další vděčné téma ověřené dekádami. Rozdíly mezi muži a ženy vytvářejí ve vztahu řadu situací a klišé, které si lze dobírat. I zde však zasáhla neviditelná ruka korektnosti, takže je potřeba našlapávat zlehka, neboť je přeci ta emancipace a ženy jsou stejně kvalitní jako muži, ne-li více.

Takže srandu ze vztahů si dělat můžeme, ale musíme opatrně. Nesmíme ženu zobrazovat jako někoho, kdo dře v kuchyni a rodí děti. Naproti tomu dělat si srandu z muže, který je podpantoflák a žena mu zakazuje kamarády a po nocích ho mlátí kabelem od rádia, to je v pořádku. Muži se neemancipují, nezakládají hnutí, takže jim to můžeme pořádně osolit.

3. Počasí

Počasí je téma, které snad nikdy nikoho nemůže urazit. Udělat kvalitní srandu na téma počasí, to chce sice fištróna a je to hrozná dřina, ale když se zadaří, tak se tomu pár lidí zasměje, ale co je nejdůležitější, nikdo tento humor nenapadne, že je nemístný.

Drtivá většina srandy na téma počasí, se točí výhradně kolem toho, jak meteorologové hlásili celý týden jasno a třicet stupňů a ono místo toho sněžilo. Dříve jsme si ještě mohli dělat srandu ze Zákopčaníka, ale to už jsou opravdu doby dávno minulé.

4. Romové

Ano, neuvěřitelné. V době absolutní korektnosti si můžeme dělat srandu z této menšiny. Jak je to možné? Romové se ve společnosti netěší příliš dobré pověsti a díky tomu se na ně mnozí dívají skrz prsty. Klasické stereotypy, kdy každý Rom má dvacet dětí, nikdy nepracoval a jenom dělá bordel a krade, jsou paušalizovány na úplně všechny, takže udělat si srandu z Roma (popřípadě rovnou z cikána) je dnes velmi jednoduché a společensky očividně neškodné, částí společnosti je navíc přijímáno s povděkem.

5. Silničáři

Od listopadu padá sníh po tunách a silničáři, jelikož tradičně zaspali, vyráží s rolbami až koncem března. Každý, kdo někdy v zimě řídil auto, na ně nadává. Dělat si srandu ze silničářů je v pořádku, protože je nikdo nemá rád.

6. Sousedi

Soused má lepší auto, má hezčí rohožku a u něho doma to mnohem lépe voní. Tím pádem je to ksindl jeden a zaslouží si, abyste si z něho dělali srandu. Obecně humor na téma soused nemůže nikoho urazit.

7. Sportovní (ne)úspěchy

„Cože? Ty nekopové zase prohráli? Sice to bylo jasné předem, že prohrajou, ale beztak je to blamáž.“ V této atmosféře konstantního zklamání ze sportovních výkonů je prostoru na humor přehršle. Sice hrozí reakce typu: „A cos dokázal ty, ty nulo?“, ale tyto názory bývají v menšině.

8. Němci

Každý Němec je "nácek, pedofil, kanibal a úchyl". Tím pádem je toto téma velmi vděčné a jelikož Němci neumí česky, tak nehrozí, že by se někteří proti tomuto druhu humoru ohradili. Díky bohu za Německo!

Tímto výčet věcí, ze kterých si dneska můžeme veřejně dělat srandu končí. A nebo ne? Napadá vás ještě něco dalšího?

A zde je 18 věcí, které zjistili američtí vědci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články