8 nejslavnějších koček internetu - kdo jsou a kde se vzaly? – G.cz
Vyhledávání

8 nejslavnějších koček internetu - kdo jsou a kde se vzaly?

Internet vznikl, aby si lidé mohli vyměňovat fotky koček. Další funkce (bankovnictví, hudba, videa, porno, chatování) jsou podružné.

1. Business cat

b-cat-3 geekfill.com Přísný kočičí šéf v kravatě týrá své podřízené různými zvířecími zlozvyky, občas také mluví řečí, do které propašuje různé kočičí reference. Fotka pochází z roku 2011 a objevila se na fórech serveru Somethingawful.com. Kocourek na fotce se jmenuje Emilio a jeho přísný výraz je způsoben tím, jak moc se mu líbila kravata, kterou dostal od svých majitelů k vánocům. emilio_original freelunchez  

2. Nyan cat

0002 knowyourmeme.com Animaci kočičky letící vesmírem vytvořil ilustrátor Chris Torres v rámci charitativní grafické soutěže pro Červený kříž. Její tělo je tvořeno plněnou sladkostí, která se ohřívá v topinkovači nebo mikrovlnné troubě - bylo to součástí zadání soutěže a proto se kočka původně jmenovala podle této věci, tedy Pop tart cat. Jméno Nyan cat získala až ve chvíli, kdy jí jeden z uživatelů youtube spojil s otravnou japonskou písničkou Nyanyanyanyanyanyanya.  

3. Omg cat

Udivená kočička s otevřenou pusou se jmenuje Chocolate a je z Japonska. Ve skutečnosti má vykloubenou čelist a její majitel se na fórech 2chan ptal, co s ní má dělat. Vzal ji k doktorům a o dva dny později už byla v pořádku. A také slavná.  

4. Longcat

long_cat vision.gel.ulaval.ca Obrázek extrémně velké kočky s packami kupředu se poprvé objevil v roce 2005 na japonských fórech 2chan. Největší slávu zaznamenal v letech 2007 až 2008. Kočička se ve skutečnosti jmenuje Shiroi, což v japonštině znamená "bílá."  

5. Grumpy cat

imgur imgur.com Kočka jménem Tardar Sauce (zkráceně Tard) se objevila v září roku 2012 na redditu, kam její fotku umístil bratr majitelky. Strhla se lavina zájmu, vznikaly nové a nové memy a už po týdnu byla k dispozici oficiální trička. Dnes s tímto motivem koupíte kostýmy, plyšáky a hromadu dalších věcí. Permanentně naštvaný výraz je dílem kočičího nanismu, genetického onemocnění, které způsobuje nedostatek růstového hormonu.  

6. Happy cat

286cc_i-can-has-cheezburger www.deondesigns.ca Obrázek britského krátkosrstého kocoura patří na internetu k nejznámějším. Poprvé byl k vidění na stránkách somethingawful.com v roce 2003, skutečnou slávu získal až ve chvíli, kdy k němu v roce 2007 kdosi přidal text "Can I Has Cheezburger?" Kocour se údajně jmenoval Frank a zemřel v roce 2007.  

7. Keyboard cat

Toto video pochází ze vzdálených osmdesátých let, kdy ho vytvořil umělec Charlie Schmidt. Na internetu se však objevilo až v roce 2007 a slávu získalo o dva roky později, kdy ho ve svém sestřihu použil blogger Brad O'Farrell. Mourovatá kočka se jmenovala Fatso.  

8. Ceiling cat

Ceiling_cat_no_text wikimedia.org Fotka kočky, která kouká skrz díru ve stropě, byla doplněna textem "Stropní kočka sleduje, jak masturbujete". Internet vytvořil bezpočet dalších verzí a mezi znalými je tento kočičák považován za ekvivalent boha. Ohledně autora i samotné kočky panuje spousta nejasností, dokonce se objevily kacířské analýzy obrázku, které tvrdí, že kočka nekouká ze stropu, ale z díry ve zdi! I to přispívá k mystériu, kterým je Ceiling cat.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články