8 nejhorších seriálových finále všech dob – G.cz
Vyhledávání

8 nejhorších seriálových finále všech dob

Koukat sedm let na seriál, který má nezvládnutou koncovku, to je jako dostat po sedmi letech kopačky. Chceme vás těchto traumat ušetřit, a proto vás radši předem varujeme.

Václav Rybář
Václav Rybář 4.10.2015, 10:00

1. Ztraceni

lost

V mnoha sezónách, které se věnovaly trosečníkům na tajemném ostrově, scenáristé zakopli hned několikrát, až se ze Ztracených stalo útrpné čekání na konec. Slábnoucí naděje, dušená nekonečnými flashbacky a flashforwardy, nakonec odhalila své nitro v posledních dvou epizodách. A že to tedy byla podpásovka. Ani živí, ani mrtví, prostě někde mezi v očistci. Jestli jste tenhle seriál nezažili, snad ho ani nerozkoukávejte.

2. HIMYM

howmet

Tohle je docela nedávná bolístka, takže pokud jste ještě seriál nedokoukali, radši odvraťte zrak, protože vám to samozřejmě opět prozradím. Vzpomínáte na Robin? Všichni v prvních epizodách doufali, že ona nakonec bude tajemnou Matkou, o které seriál vypráví.

Jenže to bylo rychle a opakovaně vyvráceno a v poslední sezóně, kdy už opravdu začal tvůrcům docházet dech, se Matka objevila a zůstala za očekáváním kohokoliv. Robin si navíc vzala Barneyho, ze kterého se nečekaně stal podpantoflák. Co může být ještě horšího?

Bum, zpátky do úvodní vyprávěcí sekvence (nezapomeňte, že celý seriál je jeden velký flashback), kde jen tak mezi řečí zjistíte, že Matka je mrtvá a Robin rozvedená. Takže je jasné, že tvůrci vyměkli a nakonec nám dali to, co jsme chtěli. Jen v trochu morbidním kabátku.

3. Hrdinové

heroes

Autor tohoto seriálu, Tim Kring, je megaloman. Začne s chytrou a komorní myšlenkou, ale během jedné sezóny ji nafoukne do tak absurdních rozměrů, že to prostě na televizním písečku nejde uhrát. To byl ostatně případ všech sezón Hrdinů, kteří s každým ročníkem začínali vlastně od nuly, protože je Kring opět zavedl do slepé uličky. A ve finále tomu nebylo jinak.

Kring doufal, že mu televizní stanice NBC schválí ještě jednu sezónu, a tak útočil otevřeným koncem, v němž Roztleskávačka předvede své superschopnosti širému světu před televizními kamerami. Ratingy ovšem byly nízké a NBC seriál zařízla, aniž by se fanoušci kdy dočkali jakékoliv pointy.

4. Roseanne

roseanne

Jasně, na tyhle sitcomy jsme nikdy nekoukali kvůli vývoji postav. Prostě to byly tři dobré vtipy ukryté v záplavě předtočeného smíchu. Během let ale samozřejmě děti vyrostly, někteří herci odešli, a to se muselo odrazit i v ději. V poslední sezóně dokonce Roseanne vyhrála loterii a všechno začalo být trochu moc divoké. Proto se tvůrci v poslední epizodě odhodlali k pokání a šokovaným divákům prozradili, že celá poslední sezóna byla jen fikce, byly to Roseanniny představy o ideálním životě. Ve skutečnosti je chudá a opuštěná. Velká deprese v sitcomu, který kdysi rozdával tolik dobré nálady.

5. Battlestar Galactica

bsg

Neuvěřitelně ukecaná tříhodinová dvouepizoda jednoho z nejkultovnějších sci-fi seriálů prostě nemohla skončit tím, že přeživší války prostě najdou nové útočiště a „budou žít šťastně až do smrti". Ne, ukáže se, že jejich dobrovolné odhození veškerých technologií vlastně posune čas o pár tisíciletí dozadu a že časem se jejich potomci stejně zdokonalí a nastoupí na cestu k vlastnímu sebezničení. Jejich nová planeta je totiž naše Země. Líné, křečovité a se zbytkem seriálu nekompatibilní zakončení.

6. Prisoner

prisoner

Kvůli koncovce tohoto britského seriálu ze 60. let musel režisér a scenárista pár týdnů doslova chodit kanálama. Agent uvězněný na ostrově, známý pouze jako číslo 6, konečně konfrontuje vládce celého komplexu, číslo 1. A zjistí, že číslo 1 je vlastně jeho vlastním klonem. Nebo že on je vlastně... co vlastně? Víc se bohužel nedozvíte, protože už následují jen honičky a exploze, nikoliv vysvětlovačky.

7. Alf

alf

Určitě si vzpomínáte na plyšového mimozemšťana, co žije v typické středostavovské rodince a dělá neplechu. A pravděpodobně jste nikdy nevěděli, že tahle show měla nějaké finále. Logicky by vás napadlo, že se v něm Alf konečně dostane domů, trochu jako E.T. Ale houby, Alfa chytí armáda a seriál končí tím, že se Alf nachází v nějakém utajovaném komplexu. Dokonce nám ani nepředvedou, jestli vědci mučí jeho, nebo je to naopak. Blamáž!

8. Seinfeld

Seinfeld

Poslední epizoda v USA nesmírně populárního sitcomu byla tak trochu omluvná. Všechny postavy se ocitly před (Božím) soudem, kde se omlouvaly za to, že jsou ve skutečnosti sobečtí cynikové. Totální ztráta cti a nadhledu.

A TADY máte 7 seriálů, které vám ukradnou půlku života.

Podobné články

Doporučujeme

Další články