8 nejcennějších sběratelských obálek Playboye – G.cz
Vyhledávání

8 nejcennějších sběratelských obálek Playboye

Nahotinky z časopisu už brzy zmizí nadobro. O to větší cenu budou mít dřívější hanbatá čísla. Za některá z nich můžete už dnes dostat desítky tisíc korun. Tak koukejte prohledat sbírky starších bratrů a otců, třeba najdete nějaký poklad.

Václav Rybář
Václav Rybář 30.10.2015, 14:50

1. Prosinec 1953

Vůbec první vydaný Playboy s nahou Marylin Monroe. Vyšel spíše ve skromném nákladu sedmdesáti tisíc kusů, což znamená, že exemplář v zachovalém stavu má hodnotu desítek tisíc dolarů. Obálka sama o sobě vám vynese čtvrt milionu korun, kompletní číslo v dobré kondici klidně i čtyřikrát tolik!

2. Březen 1980

Bo Derek byla ultimátní sexbombou osmdesátých let. A než si uvědomila, že je dost slavná na to, aby zůstala oblečená, nechala se nafotit pro Playboy. Obálka s ní vám vynese čtvrt milionu korun, pokud je v solidním stavu. To už za trochu hledání stojí.

3. Listopad 1993

Komik Jerry Seinfeld na obálce s hned několika slavnými playmates. Svlečeného Seinfelda uvnitř nenajdete, ale netradiční obálka patří k jedněm z nejcennějších. Prodat ji můžete za 200 tisíc korun.

4. Září 2009

Relativně nový kousek s Heidi Montag, která je zašpiněná tak akorát, aby se jí na těle vyrýsovala silueta slavného zajíčka. Ano, tenhle Playboy byste klidně doma mohli mít, možná jste si ho přivezli z cest, koupili na letišti apod. Teď by vám tahle prozíravost mohla přinést až 140 tisíc korun.

5. Srpen 1993

Pamelu Anderson Playboy spolu s Pobřežní hlídkou dostal do středu dění. Tady pózuje na obálce s Dan Aykroydem z filmu Šišouni. Jde o limitovanou edici obálky, ostatní varianty tak velkou hodnotu nemají. Za tuhle dostanete mezi 120 až 170 tisíci dolary.

6. Červen 1962

Merissa Mathes v bikinách byla ozdobou červnového Playboye z roku 1962. Bylo to poprvé, kdy se bikiny objevily na obálce amerického časopisu, a proto šlo tohle číslo vyloženě na dračku. Dneska vám nevyšisovaná obálka vynese přes sto tisíc korun.

7. Leden 1954

První číslo s ikonickým zajíčkem na obálce, ve společnosti dvou krasavic. Historický okamžik z dob, kdy náklad nebyl příliš vysoký. V lednu se také poprvé objevil termín playmate. Tyhle milníky vystřelily cenu téhle obálky někam k 20 až 70 tisícům korun, v závislosti na stavu.

8. Únor 1954

Dvacet až čtyřicet tisíc za tuhle umělecky ztvárněnou obálku z padesátých let. Zachovalost barev rozhoduje o vaší ceně, takže doufejte, že tohle číslo zůstalo ukryté někde v temnotě pod postelí.

O konci nahotinek ve slavném magazínu si můžete přečíst tady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články