8 nejčastějších věcí, které vám zkazí svatbu – G.cz
Vyhledávání

8 nejčastějších věcí, které vám zkazí svatbu

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.9.2015, 17:00

Svatba je brána jako snový okamžik všech zainteresovaných, kdy je stvrzena láska mezi dvěma lidmi a pak se všichni zadarmo ožerou.

Celý tento dvoudenní mejdan předchází řada měsíců příprav, ladění, hádek a hlavně stresu, aby všechno klaplo a svatba byla perfektní. Ne vždy se však zadaří.

1. Ženich se ožere ještě před obřadem

To, že se ženich po obřadu sundá, o tom nemůže být pochyb. Ostatně tvrzení o vášnivé svatební noci je jen pověra, neboť nad ránem, kdy se jde spát, není nikdo z novomanželů schopen doplazit se do postele, natož vymýšlet nějaké vášně.

Může se ale stát, že ženich přepálí start a notně se vyleje ještě než půjde k oltáři. Stát se to může. Jsme jen lidé. Takový ženich u oltáře, kterého musí podepírat svědek i oddávající, a který místo toho, aby řekl „ANO“, začne něco nesrozumitelně mumlat, načež si ublinkne, to je věc, která na svatbu nevrhne nelepší světlo.

2. Na obřadu se objeví osoba, která nebyla pozvána

Když jste začali rozvážet svatební koláčky spolu se svatebním oznámením, přidali jste těm, kteří jsou pozvaní na obřad i hostinu ještě k oznámení kartičku, kde je napsáno, že jsou zvaní.

No a když jste z rozvážení dorazili domů, zjistili jste, že vám jedna zvací kartička chybí. Omylem jste ji dali někomu, kdo ji dostat neměl a vy nevíte komu. Tím pádem se na svatbě objeví někdo, koho tam nechcete a vy můžete pouze tajně doufat, že to nebude strýček z druhého kolena z venkova, který krade, smrdí mu z pusy a pořád s sebou všude vozí slepici.

Pak přijde ten velký den a uprostřed davu svatebčanů vidíte strýčka se slepicí v montérkách, kterak nenápadně vybírá svatebčanům kabelky.

3. Lila ubrousky nejsou lila ale fialové

Celá svatba je laděná do barvy lila. Ženich má lila doplňky jako je kapesníček v klopě, lila tanga a podobně. No a když je svatba v plném proudu, někdo zařve: „Ty ubrousky jsou fialové!“ Nastane panika, několik lidí bude ušlapáno a následuje rabování. Celá svatba je v tahu a rozvod je na spadnutí. Ubrousky totiž zařizoval ženich a jak je známo, muži ovládají pouze základní barvy, takže lila v jeho repertoáru není.

4. Jeden ze snoubenců řekne u oltáře „NE“

I taková maličkost, jako že si to jeden ze snoubenců u oltáře rozmyslí, může celou svatbu pokazit. Pokud tedy nechcete mít pokaženou svatbu, řekněte u oltáře pokud možno „ANO“.

5. Fotograf zapomene foťák

Svatba je přece jenom intimní záležitost dvou lidí, kteří na ni chtějí mít nějakou odpovídající vzpomínku v podobě kýčovitých přeslazených fotek. To je v pořádku. V pořádku je taktéž zaplatit si pro tuto příležitost předraženého fotografa. Co už není v pořádku je, když si fotograf zapomene foťák a pořizuje svatební fotky na mobil.

Ostatně něco podobného platí i o svatební kapele. Pokud si svatební kapela zapomene hudební nástroje, k tanci a poslechu může tak maximálně recitovat básně.

6. Dojde alkohol

Jedna z nejhorších věcí, co se vám může stát na svatbě je, že dojde alkohol. Čím dříve alkohol dojde, tím hůř. Svatebčané si nepřijeli poslechnout svatební kapelu „Cukroušci v čepičkách“, popíjet u toho kávu a hovořit o ekonomice. Ti se přijeli opít, tančit a možná i něco rozbít. Ostatně i novomanželé se chtějí po měsíci příprav a stresu konečně pořádně sundat.

7. Svědek zapomene občanku

Ten budižkničemu měl jenom dva úkoly. Uspořádat vám pořádnou rozlučku se svobodou a přivézt si občanku. Rozlučku se svobodou zazdil, když koupil krabicáka a koukali jste se v televizi na pohádku a celý svůj svědkovský debakl završil tím, že si nepřivezl občanku. Vzhledem k tomu, že bydlí až na druhém konci republiky, se obřad ruší, svatebčané provolávají hesla jako: „blamáž, ostuda“ a nevěsta se chopila rezavé sekery a je odhodlaná svědkovy odseknout několik údů.

8. Únos nevěsty bude opravdový únos

Svatba na sebe váže několik trapných tradic jako je rozbíjení talíře, společné jezení polévky a nebo únos nevěsty. Většinou se únosu chopí svědek s několika mládenci, kteří nevěstu odvezou nedaleko do hospody, kde chvíli popijí a pak ji přinesou.

Horší je, když přijede po obřadu černá dodávka, ze které vyskočí několik zakuklenců se zbraněmi, čapnou nevěstu, hodí ji do auta a odjedou. Svatebčané se tomu chvilku zasmějí, jak je to promakané. Druhý den je po nevěstě vyhlášeno celostátní pátrání a již se nikdy nenajde.

No a TADY se můžete podívat, jak se na celý ten svatební kolotoč kouká ženich.

Podobné články

Doporučujeme

Další články