8 míst, které diskriminují muže!!! – G.cz
Vyhledávání

8 míst, které diskriminují muže!!!

U dámských záchodků zákaz vstupu chápeme, i když tam není nic k vidění (na rozdíl od záchodů pánských, kde jsou obnažené pisoáry), ale v poslední době se rozmnožují women-only místa přímo závratně. Víme, kde je najdete.

Václav Rybář
Václav Rybář 2.7.2014, 11:21

 

1. Parkovací místa jen pro ženy

frauenparkplatz Průměrná žena prý potřebuje na zaparkování Fabie víc místa, zařehtal úřední šiml a vyčlenil ženám jejich vlastní parkovací místa, kam mají muži vjezd zakázán. Najdete je v Německu, Itálii nebo třeba Jižní Koreji, kde jsou dámská místa označeny svítivě růžovou barvou. U nás to zkoušel český McDonald´s a většina žen tam poslušně parkovala na neoznačených místech. Že by jim stud bránil tohoto zlepšováku naplno využít?  

2. Počítač pro barbíny

floral_kiss Tenhle počítač vznikl jako dítě japonské technofilie a japonského sexismu. Počítačový gigant Fujitsu přišel v roce 2012 na trh s laptopem cílícím na ženy. Ultrabook vyvinutý ženským týmem nazvali "Květinový polibek" a byl k dostání ve třech barevných provedeních: elegantní bílá, holčičí růžová a luxusní hnědá. Otvírání notebooku bylo speciálně uzpůsobeno pro ženy s dlouhými nehty, klávesa Caps Lock byla ozdobena kamínky ve tvaru diamantu a nechyběly květinové motivy zvenku i zevnitř. Samozřejmostí byly aplikace zaměřené na ženský mozek: tajný deníček a každodenní partnerské horoskopy.  

3. Dámské posilovny

omg Fitness centrum, kde má nejtěžší činka pět a půl kila, uprostřed místnosti je zumba zóna a zpocené cvičenky neokukuje vilné mužské oko? Tady si ženy mohou porovnávat pomerančovou kůži a popíjet u toho pomerančový džus. Ženská fitness-centra rostou jako houby po dešti v Evropě, Asii i Americe, kde se potýkají se soudními spory kvůli možné diskriminaci mužů. U nás jsou ženská fitka běžnou nabídkou ve větších městech, ale muži se do nich skrz soudní síně rozhodně nehrnou.  

4. Stěhovačky

vangirls Bojíte se, že vám drsní chlapi-stěhováci poničí tapiserii po dědečkovi? Objednejte si dámské stěhování: jsou něžné, jsou opatrné a hrajou rugby, takže pro ně nebude problém ani těžká kredenc. Londýnské Van Girls našly díru na trhu a jejich byznysu se údajně báječně daří.  

5. Ženské patro v hotelu

denmarkhotel Sedmnácté patro kodaňského hotelu Bella Sky je vyhrazeno ženám. Najdou tu obrovské šatny, čerstvé květiny, pilníky na nehty a luxusní fény na vlasy, všechno v žensky luxusním skandinávském stylu. Muži nemají vstup přímo zakázán (na radu opatrných právníků), ale růžovo-růžová výzdoba a žehlící prkno místo minibaru je účinnější než formální stopka.  

6. Růžové metro

WomensCar_KeioLine Již od časů Orient-Expressu byla některá kupé či oddělení vyhrazeny pouze cestujícím ženám. V japonském metru či městských vlacích je však obvyklé, že první vůz za řidičem je vyhrazen pouze ženám, které nechtějí čelit sexuálním návrhům dotěrných mužů. To pražský dopravní podnik s ohledem na demografickou statistiku přišel s nápadem opačným a neúspěšně zkusil do provozu vypustit kopulační, pardon, populační vagon.  

7. Růžové taxíky

dafuk Londýnské ženy mají na výběr mezi tradičními černými pohřebáky s potenciálním Jackem Rozparovačem a růžovými taxíky značky Pink Ladies, v nichž je třeba mezi Buckinghamským palácem a Westminsterem vozí zásadně řidičky. Místo obvyklé taxikářské konverzace o fotbale a počasí si tak mohou popovídat o přechodu nebo o nejnovějších šatech Pippy Middleton.  

8. Koktejly pro holky

barovibro Angličané měli po staletí své nedotknutelné pánské kluby pro urozené gentlemany, bar v londýnském Soho je zase restaurací a barem pouze pro ženy, kam chodí ženy po práci, aby si odpočinuly od mužů a nevítaných sexuálních narážek. To v Tokiu jsou jako obvykle mnohem dál: V roce 2012 tu otevřeli masturbační bar Love Joule pro ženy - s velkým výběrem pomůcek a doplňků. Místo lahví s vodkou tu visí pestrobarevné robertky, kabinky na klíč jsou prý dokonale zvukotěsné a atmosféra tu je... no vibrující.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články