8 měsíců z deníčku začínajícího chovatele hadů – G.cz
Vyhledávání

8 měsíců z deníčku začínajícího chovatele hadů

Od Nového roku jsem si dal předsevzetí, že si najdu nějakého hezkého koníčka. No a rozhodl jsem se pro chov hadů.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 1.12.2015, 09:51

Hadi mě odjakživa fascinovali. Jsou to živočichové, kteří budí respekt, ale zároveň člověku dokážou vnést do života trochu toho míru a pohody.

Nastudoval jsem si tedy nějaké příručky, nakoupil dvě velká akvária a od nového roku jsem se na to vrhnul.

Leden

Veškeré příručky, které jsem přečetl (obě dvě brožury ze zverimexu a první stránka časopisu Mladý hadař) varovaly před tím, aby si začátečníci nepořizovali jedovaté hady a zaměřili se výhradně na škrtiče.

Jelikož jsem kdysi na dětském táboře umlátil klackem zmiji nebo užovku nebo co to bylo za havěť, jsem podle mě dostatečně obeznámen s chovem hadů, a proto si můžu dovolit chovat nejenom škrtiče, ale i jedovatého hada. Abych byl úplně ten top chovatel hadů, sháněl jsem se po jedovatém škrtiči, ale takový prý neexistuje. Co oni vědí? Nic. Je to celý o penězích. Jde jim o to, abych si koupil dva hady.

Koupil jsem si tedy chřestýše a krajtu. Každého hada jsem umístil do jeho akvária. Můj bišonek Péťa byl zprvu z přítomnosti hadů vyděšen, ale posléze si na ně zvyknul, takže jen tak nesměle poštěkával zpoza gauče.

Únor

Mí hadi prosperují. Krmím je hlodavci a krajta už pomalu začíná jíst i králíky. Bišonek Péťa je nějaký vystresovaný. Pořád se klepe, kňučí a odmítá chodit do místnosti s hady.

Chřestýš se mě už několikrát pokoušel uštknout, ale na mě si nepřijde. Mám reflexy jako kočka.

Březen

Ta svině chřestýš mě uštknul do ruky, když jsem mu dával myš. Je to nevděčník. Celá ruka mi zčernala, ale nakonec mi doktoři jenom uřízli dva prsty, takže to ještě jde. Musím si dávat větší pozor. Je to celé o tom, sblížit se s hady a dopřát jim dojem, že jsou součástí rodiny. Proto jsem krajtu vyndal z akvárka a umístil ji do botníku, kde je nyní její nový domov. Chřestýše pustím z akvárka, až se naučí chovat. Bišonek Péťa je z přítomnosti krajty, která se volně pohybuje po bytě, nervozní a často zvrací.

Duben

Přiznám se, že mě chov hadů přestává naplňovat. Ten debilní chřestýš celou noc chřestí s tím svým chřestícím ocasem, takže jsem imrvére nevyspalej. Krajta leze po bytě, jak se jí zlíbí a už měsíc jsem neviděl svého bišonka Péťu. Jako by se po něm slehla zem.

Květen

Paráda, teď se mi volně po bytě pohybují už dva hadi. Onehdá v noci, jsem rozespalý nesl chřestýše, který opět celou noc chřestil, na záchod, že ho spláchnu a bude od něho pokoj. Had celou situaci patrně špatně pochopil, uštknul mě do nártu a následně se odplazil kamsi do kuchyně za ledničku. Bylo mu úplně jedno, že jsem se svíjel na zemi v bolestech. To krajta se alespoň připlazila, omotala se mi kolem ruky a snažila se ji uškrtit. Musím se těch hadů zbavit.

Červen

Cha cháá. Koupil jsem si domů medojeda kapského. Medojedi jsou přirození nepřátelé hadů a hadí maso tvoří poměrně velkou část jejich jídelníčku. Medojed těm mým hadům ukáže.

Červenec

Medojed kapský mi ve spaní ukousnul palec u nohy a pak mě poškrábal obličej. Vůbec to nevypadá, že by chtěl žrát hady. Spíš se s nimi spřáhnul a spolu s nimi se obrátil proti mně. Chtějí mě odtud vyštvat.

Srpen

Bydlím u rodičů. Můj byt obsadila krajta, chřestýš a medojed, kteří zde žijí ve vzájemné symbióze. Uznávám, že s hady se mi to moc nepovedlo. Nicméně není třeba házet flintu do žita. Nakoupil jsem k rodičům terária a od příštího týdne začínám chovat jedovaté pavouky.

A TADY se můžete podívat na deníček začínající dietářky

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu