8 koncertů, které byste měli v roce 2018 navštívit

Obrázek uživatele Martin Miko
31.12.2017, 11:12

I v roce 2018 se můžeme těšit na tuny velkých i malých koncertů. Ty nejzásadnější z nich se budou klasicky dít v Praze, takže není na škodu si jednou za čas udělat výlet z Moravy nebo ze Sudet. Naše redakce samozřejmě připravila seznam deseti nejzajímavějších akcí, které byste si neměli nechat ujít.

1) 31. 1. Depeche Mode

Pravidelně vyprodaní Depeche Mode se opět vrací do České republiky, tentokrát do pražské O2 areny, kde vystoupí v rámci turné k nahrávce Global Spirit. Kapela patří mezi dlouhodobé fenomény a údajně doposud prodala více než 100 milionů alb. Nezapomeňte si udělat posledního ledna čas a dorazit na synth popovou legendu.

2) 2. 3. - Rag`n`Bone Man

Na světě pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by alespoň jednou neslyšel hit Human. Píseň se stala hlavním songem v Amazon Prime serii Oasis a rovněž byla použita v traileru videohry Mass Effect a v traileru k filmu Thank you for your service z roku 2017. Ačkoliv je zpěvák Rory Charles Graham aka Rag`n`Bone Man narozen v roce 1985, tak se věnuje aktivně hudbě od svých 15 let. Nezapomeňte 2. března ve Foru Karlín.

3) 9. 3. - Franz Ferdinand

Skotská indie rocková kapela Franz Ferdinand vydává v únoru 2018 novou desku a po šesti letech se vrací do Čech. V ČR naposledy zahráli v roce 2012 v rámci festivalu Rock for People. Nová deska ponese název Always Ascending a bude se jedna o páté album kapely. Nezapomeňte tedy na 9. března ve Forum Karlín.

4) 21.3. - Waka Flocka Flame

Americký rapper Waka Flocka Flame pochází z Atlanty a do Prahy přijede v rámci evropského turné k desce Flockaveli II, na které vyrazil spolu s oblíbeným DJ Whoo Kidem. Rapper je známý nejen společnými písněmi s lidmi jako Drake, Machine Gun Kelly nebo Good Charlotte, ale i svými sólovými skladbami jako Hard in da Paint nebo No Hands. Takže 21. března 2018 v Lucerna Music Baru.

5) 5.4. - Alltta (20SYL & Mr. J. Medeiros)

20syl jakožto francouzský strůjce hudebních těles jako Hocus Pocus nebo C2C přichází s projektem Alltta, které vytvořil spolu s rapperem Mr. J. Medeirosem z kapely The Procussions. V létě 2017 si Alltta odbyla svou premiéru na festivalu HipHopKemp a nyní se můžeme těšit na klubovou premiéru. Dle pořadatelů se jedná o unikátní audio-vizuální show, která je plná pestrého elektronického rapu.

6) 16. 4. - Imagine Dragons

Pravděpodobně nejoblíbenější rocková kapela současnosti vyráží na evropské tour ke své třetí studiové desce Evolve a pražská O2 arena bude jedním z hostitelů. Hostem v rámci tour bude i americká zpěvačka K.Flay. Imagine Dragons jsou majiteli Grammy a několika platinových desek. Jejich třetí deska navíc patří mezi nejstreamovanější desku v historii.

7) 15. 6. - Arcade Fire

Kanadská indie rocková kapela Arcade Fire pochází z Montrealu a byla založena v roce 2003. Od té doby má za sebou 5 vydaných desek a spoustu úspěšných songů. Tour nese název Infinite Content a dle pořadatelů se můžeme těšit na nezapomenutelnou pódiovou show, na kterou v Čechách nejsme zvyklí. Takže si nezapomeňte pořídit včas vstupenku, jelikož to vypadá, že bude sold out.

8) 1. 7. - Pearl Jam

Rocková legenda Pearl Jam vyráží na dvoutýdenní evropské tour. Do Prahy se kapela vrátí po dlouhých šesti letech. Během této prodlevy stihla kapela oslavit 25 let živého koncertování, natočit dokumentární film a zařadit se do Rock and Rollové síně slávy. Začátek letních prázdnin se tedy ponese v pražské O2 areně v duchu kvalitní rockové muziky.

A zde je 6 festivalů, které byste měli v roce 2018 navštívit.


Komentáře