8 klasických hororových filmů, u kterých se ještě pořád bojíme – G.cz
Vyhledávání

8 klasických hororových filmů, u kterých se ještě pořád bojíme

U těchhle filmů rozhodně neusnete. Pusťte si je třeba na Halloween (nebo na Dušičky, pokud nesnášíte importované svátky). Nebo klidně dneska.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.10.2015, 16:00

Pokud tenhle žánr skutečně milujete, musíte si přiznat, že dnešní filmy jsou v podstatě jeden jako druhý. Proto jsme pro vás vybrali osvědčené klasiky, které u diváků i po dlouhých letech pořád fungují. Tak z kterého byste nemohli usnout?

1. Ti druzí (2001)

Není nic děsivějšího, než bydlet ve starém, temném domě spolu s churavými dětmi. Nicole Kidman, její filmoví potomci a Ti Druzí způsobili, že jsme v noci měli problém opustit pokoj a dojít si potmě na toaletu.

2. Halloween (1978)

O Halloweenu zavraždil Michael své rodiče, svou mladší sestru ale nechal žít. Po patnácti letech se vrací, aby dílo dokončil. Halloween je takovým velkým rodičem všech filmových vyvražďovaček. Ještě po téměř 37 letech máte nutkání si při každé napínavé scéně okusovat nehty.

3. Rosemary má děťátko (1968)

Nemůžu si odpustit citovat z recenze zahraničního webu Rotten tomatoes: "Do té doby, dokud budou muži stále upravovat a rozmazávat definici znásilnění, vydrží Rosemary má děťátko jako odstrašující případ." Tenhle film ale zděsí nejen něžné pohlaví. Znásilnění je jedna věc, následky mohou být ale ještě horší.

4. Mlčení jehňátek (1991)

U pětioscarového Mlčení jehňátek jsme stejně jako Clarice byli zděšeni a zároveň fascinováni vyšinutým, geniálním Hannibalem Lecterem. Jestli si opravdu chcete užít tenhle filmový zážitek, pusťte si ho v původním znění, abyste si vychutnali hlas skvělého Anthonyho Hopkinse.

5. Noční můra v Elm Street (1984)

Legendy je lepší vidět, než se o nich rozepisovat. Tahle hororová klasika pořád funguje - tedy pokud mluvíme o prvním dílu, samozřejmě. Freddy nás před spaním strašil celé dětství a i dnes z něj máme posvátnou hrůzu.

6. Ospalá díra (1999)

Johnny Depp v malé vesničce odhaluje sériového vraha, který stíná hlavy místních usedlíků. Obyvatelé mají za to, že jde o prokletí ze záhrobí, ovšem ne všechno je takové, jak se zpočátku zdá. Díky Timu Burtonovi má tenhle film skvělou podmanivou atmosféru.

7. Záhada Blair Witch (1999)

Tenhle kousek ukázal, že forma dokáže zvítězit nad obsahem. Už bez Blair Witch jsme věděli, že v potemnělých lesích se neskrývá nic dobrého. Když tam ale vyrazí banda studentů s kamerou, začnou se dít věci, ze kterých vám zešediví vlasy hrůzou.

8. Osvícení (1980)

Spisovatel Jack hledá útočiště pro psaní svého románu a s rodinou se vydává do odlehlého hotelu, kde má pracovat jako správce a užívat si klidu. Fakt, že jeho předchůdce tu zešílel a zabil svou ženu i děti, ho nijak nezbrzdí. Brzy se ale ukáže, že historie má tendenci se opakovat. Stephen King je skvělý spisovatel - ale Jack Nicholson nám přece jen zanechal v duši hlubší strach než Kingova kniha.

A pokud by na vás horor byl moc, tak můžete zkusit TYHLE nestrašidelné kultovky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články