9 kultovních a hlavně nestrašidelných halloweenských bijáků – G.cz
Vyhledávání

9 kultovních a hlavně nestrašidelných halloweenských bijáků

Tyhle filmy budou vaší krevní skupinou!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 15.10.2015, 19:50

Nejde vám do hlavy, co všichni na tom Halloweenu vidí? Díky těmhle filmům vám to všechno bude úplně jasné a 31. říjen se stane vaším nejoblíbenějším svátkem. Hned za Vánocemi, samozřejmě.

1. Hokus Pokus (1993)

Tři čarodějnice, které byly v 17. století za své skutky oběšeny, se po 300 letech vrací zpět mezi živé a současný Salem v Massachusetts, kde zrovna probíhají oslavy Halloweenu, se jim velice zamlouvá. Aby dosáhly nesmrtelnosti, musejí obětovat život dítěte – čemuž se snaží jistí tři malí koledníci za každou cenu zabránit.

2. Ukradené Vánoce (1993)

Co se stane, když "zodpovědnost" za vánoční svátky převezme zosobnění halloweenských strašidel? No všehovšudy se u toho hodně zpívá a tančí, až se všem budou třást kosti v celém těle.

3. Beetlejuice (1988)

I když zemřeli při autonehodě, musí Barbara a Adam zůstat ve svém domě po celých 150 let. Což by nebyl takový problém, kdyby se do něj záhy nenastěhovala nová, naprosto nesnesitelná rodina z New Yorku. Protože se jim nedaří zbavit nevítaných vetřelců, najmou si na tuhle práci osvědčeného experta.

4. Addamsova rodina (1991)

Jsou divní, jsou šílení a neskutečně zábavní. Jak to jen může skončit, když se cizí lump snaží pod falešnou záminkou procpat do rodiny, která si libuje v černé magii, temnotě a zmaru? Nutně se musí stát jedním z nich! Filmová Addamsova rodina stále nepřestává bavit.

5. Krotitelé duchů (1984)

Nesmrtelná komedie se starými triky, které naprosto milujeme. Koho zavoláte, když vám po obýváku začnou lítat zelení duchové kropící na koberec slizkou ektoplazmu? Přece Krotitele duchů!

6. Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Požádat o ruku milovanou dívku není zrovna lehká věc. A už na začátku toho velkého svazku by stálo za to, aby to proběhlo víceméně bez potíží. Jenže Viktor se ke své smůle omylem zaváže cizí dívce – a ke všemu poněkud neživé. Pak už ten poslední slib "až do smrti" dostává trochu jiný rozměr.

7. Střihoruký Edward (1990)

Masterpiece od Tima Burtona s nepochopeným, plachým hrdinou, který se potýká s předsudky typických maloměšťáků. Střihoruký Edward je lehce lyrický film o prokletí jinakosti, který místo toho, aby vyděsil, z vás vytáhne nemálo slz.

8. Rocky Horror Picture Show (1975)

Bizarní a originální parodie na všechny béčkové horory a sci-fi, které jste kdy viděli. Přihoďte k tomu rockový muzikál, vilného transvestitu, zámek zrůd a máte snímek, který vás bude i po téměř 40 letech pořád bavit.

9. Mladý Frankenstein (1974)

Komedie Mela Brookse si utahuje ze životních patálií dalšího člena rodu doktora Frankensteina a kouzelně navazuje na klasický horor. Jediné nebezpečí, které vám při jejím sledování hrozí, je bolest bránice.

Co k tomu bijáku přikusovat? TADY máte 7 receptů na skvělé halloweenské pamlsky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu