1. Otevřené moře
Jedete šnorchlovat na moře, trochu se zapomenete pod hladinou, a když se vynoříte, je jachta pryč. Podobně na dva účastníky zájezdu zapomněla jistá australská společnost. Svou chybu si uvědomila až o dva dny později, ale po potápěčích se samozřejmě slehla zem (resp. voda). Tenhle horor celkem poutavě předvádí, co se jim asi stalo.
2. Střet
Menu Suvari si možná pamatujete z Americké krásy nebo komedie Prci, prci, prcičky. Ve Střetu si ovšem zahrála holčinu, co po propařené noci nabere svým autem nebohého chodce. Ten je zapasovaný v předním skle a pozvolna krvácí. Hlavní hrdinka ho přimáčkne ke zdi garáže a jde si po svých. Ve filmu to má ještě pokračování, v reálu ovšem na kapotu nabodnutý bezdomovec zemřel a pachatelka vyfasovala padesát let vězení.
3. Po stopách zabijáka
Štáb amerických dokumentaristů hledá v Burundi obřího lidožravého krokodýla. A taky ho najde! Opravdový žrout se jmenuje Gustav, má na svědomí asi tři stovky lidí a navzdory mnoha zorganizovaným pátračkám a lovům ho ještě nikdo neskalpoval. Nakonec asi umře sám, protože už mu je pětašedesát. Podle zpráv z posledních let mu ale zjevně pořád chutná.
4. Sežráni zaživa
Příjemný buranský horor od režiséra původního Texaského masakru motorovou pilou. Majitel hotelu je celkem nerudný chlap. Když ho někdo z hostů štve, omráčí ho a nakrmí s ním svého aligátora. Zní to hrozně béčkově, ale Joe Ball alias aligátoří muž se takhle zbavil celkem dvaceti hostů, převážně žen. Místnímu policejnímu oddělení to nakonec začalo být po pár letech divné a šerif se Balla vypravil na záhadná zmizení pozeptat. Ball všechno zatloukl a po šerifově odjezdu se zastřelil.
5. Americká kletba
Na Johna Bella se začátkem devatenáctého století pověsil mimořádně otravný duch. Dělal si zálusk na jeho dceru, a tak ho rázný tatík pořádně zlískal. A sám si při tom uhnal smrt. Zní to přitažené za vlasy? Většinu duchařin jsme z tohohle žebříčku vyškrtli, ale smrt Johna Bella je dodnes do historických knih zanesena v kolonce „usmrcen duchem“. A nikdo další mu zatím v kartotéce společnost nedělá. Co je psáno, to je dáno, takže tahle kletba sem prostě patří.
6. V pasti
Jedna z prvních rolí Ellen Page v thrilleru, kde si zahrála třináctku, která vyláká staršího muže k sobě domů, tam ho sváže a pořádně mu zatápí. Film je inspirován příběhem japonských lolitek, jež si domů vodily bohaté obchodníky, a pak je okrádaly a mučily.
7. Dravci
Alfred Packer si úsloví „Jste to, co jíte“ vzal trochu moc k srdci a v polovině devatenáctého století spořádal několik lidí. Prý to byli samí liboví frajeři. Kapitán John Brown... tedy vlastně kapitán John Boyd to zřel a dovedl Packera ke spravedlnosti. U soudu vyfasoval za kanibalismus mrzkých čtyřicet let.
8. Vymítač ďábla
O šťavnatém vymítání roku 1949, které bylo schváleno z nejvyšších církevních míst, existuje celá řada novinových článků a dalších záznamů. Sice šlo o chlapce, a ne dívku, a místo ďábla se pravděpodobně jednalo o zesnulou tetičku, zapřisáhlou spiritistku, ale jinak „skoro všechno sedí“. Vymítacích filmů vznikla celá řada, ale tenhle je nejlepší. Navíc se inspiroval událostmi, které jsou svým způsobem etalonem moderního vymítání.
A tady se podívejte na 9 věcí, které nám kdysi Návrat do budoucnosti 2 slíbil a ....