fb pixel
Vyhledávání

8 extrémně úspěšných projektů na Kickstarteru

Potřebujete si na webu vyžebrat dva, tři miliony dolarů na svou převratnou ideu? Inspirujte se u těch nejúspěšnějších škemralů a jejich vynálezů.

Václav Rybář
Václav Rybář 1.6.2014, 11:59

1. Pebble

pebble Ještě předtím, než trh zaplavily chytré hodinky od Samsungu, přišli autoři Pebble s nápadem vyrobit digitálky, které mají pasivní displej (e-paper jako u Kindlu) a propojí se s vaším telefonem skrz Bluetooth, aby vám poskytly maximum informací. Původně chtěli jen sto tisíc dolarů, ale lidé jim nakonec naposílali přes 10 milionů.  

2. Oculus Rift

oculus Nová generace virtuální reality byla fanouškům na Kickstarteru slíbena za čtvrt milionu. Nakonec se vybralo skoro desetkrát tolik, projekt se začal rychle vyvíjet a dokonce i Sony oznámila svou verzi virtuální „helmy". Jenže pak přišel Mark Zuckerberg a koupil celý Oculus za dvě miliardy. Posune to Oculus na úplně jiný level? Uvidíme. Nicméně ze žebráků se stali miliardáři. Třeba to potká i vás.  

3. Ouya

ouya Kompaktní konzole, které si pod televizí ani nevšimnete. Nízká cena, hry zdarma a nejlepší ovladač, který jste kdy drželi v ruce. Ano, autoři konzole Ouya jsou velké slibotechny, ale zjevně to zabralo, protože jejich demo nalákalo 63 tisíc lidí, kteří zaplatili skoro desetkrát víc, než byla původní požadovaná částka (850 tisíc dolarů). Většina z nich si tak sice koupila zajíce v pytli, ale tak už to na Kickstarteru chodí.  

4. Veronica Mars

mars Nejvíc si od fanoušků vymodlíte, když už za sebou nějaký ten úspěch máte. To je případ tvůrců z televize nebo Hollywoodu, kteří chtějí natočit pokračování úspěšné série, na kterou producenti odmítají dát peníze. Jistě, řeknete si, herci mají přece vlastní miliony, tak proč si to nezaplatí sami? U celovečerní adaptace kultovního seriálu Veronica Mars se ale fanoušci neobrátili zády a nasypali autorům skoro šest milionů, cca trojnásobek cílové částky. To pomohlo přesvědčit další producenty, aby do filmu investovali, a tak celovečerák opravdu vznikl. A vůbec není špatný.  

5. Project Eternity

eternity Nejlíp se na Kickstarteru rozjíždějí hry. Jste úspěšní herní tvůrci, máte za sebou áčkové projekty, a teď si chcete udělat nějakou srdcovku? Hráči vám budou doslova ležet u nohou. To je případ Obsidian Entertainment, autorů RPG jako Neverwinter Nights, Fallout: New Vegas nebo nejnověji South Park: The Stick of Truth. Pro svůj nový projekt, momentálně pojmenovaný Pillars of Eternity, však nemohli najít kvůli jeho originalitě potřebné investory. A tak se obrátili přímo na hráče. Místo jednoho milionu vybrali hned čtyři a práce na hře už jsou v plném proudu.  

6. The Micro

3dmicro 3D tiskárny jsou momentálně hodně trendy, takže když lidem slíbíte, že jim za pár babek dodáte domů průhlednou krabici, kterou střelí do USB a začnou stahovat 3D modely, které se jim začnou zhmotňovat před očima, utrhají vám ruce. Na Kickstarteru je hned několik úspěšných projektů tohoto typu, ale nás zaujalo Micro. Vypadá jako od Apple, je kompaktní a mohli bychom si ji dovolit.  

7. The Dash

dash Sháníte sluchátka na běhání? Vadí vám řešit kabely nebo propojovat ty špunty s telefonem? The Dash má řešení. Jde opravdu jen o ty špunty, které jsou bezdrátové, vodotěsné, mají v sobě 4GB paměti a zvládají snímat i tep, váš hlas (mikrofon na bázi rezonance ušní kosti) a další údaje. Kdo by takovou sci-fi blbůstku nechtěl? Němečtí inženýři vybrali přes tři miliony dolarů a první sluchátka zákazníci dostanou už na podzim letošního roku.  

8. SCiO

sc_ Pamatujete si takový ten bazmek, co vždycky doktor ve Star Treku přiložil k pacientovi a hned zjistil co a jak? Podobný skener čehokoliv se nabízí na Kickstarteru. Zjistí, jak moc zavlažujete kytky, jaké prášky polykáte, jak zralé je vaše ovoce, kvalitu oleje ve vašem autě nebo pánvi, nutriční hodnoty čehokoliv, co vyfotíte. Jak to dělá? To je tajemství. Ale pokud chcete vládnout jeho silou, musíte zaplatit. Naštěstí se vybraly už dva miliony, takže tenhle doplněk k chytrému telefonu spatří v první půli příštího roku světlo světa.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články