8 elektromobilů, které bychom koupili okamžitě! – G.cz
Vyhledávání

8 elektromobilů, které bychom koupili okamžitě!

S výjimkou americké Tesly na to jdou automobilky špatně – jejich zelené vozy připomínají ušlápnuté nákupní tašky. To má být budoucnost motorismu? To se radši otočíme čelem vzad!

Václav Rybář
Václav Rybář 2.9.2014, 22:00

Některé firmy to ostatně už pochopily, takže útočí nejen na ekosvědomí těch, co nemají hluboko do kapsy, ale zároveň na jejich nostalgickou strunu. Máte veterána, kterého si hýčkáte doma v garáži pro speciální příležitosti? Proč mu nedat druhou šanci a nepředělat ho? S elektrickým pohonem zmizí všechny tradiční nákladné poruchy, které by vás mohly potkat. Navíc se tím u některých starších vozů zvýší dynamika, protože elektrický pohon nabízí patřičný tah odspodu. Ideální pro obrovské silniční koráby nebo veliká SUV, kde se navíc navýšení hmotnosti přidáním baterií zas tak moc neprojeví.   Jde o to nejlepší z obou světů. Nádherný retro design a pohon z budoucnosti. Za pár tisíc dolarů máte stylový elektromobil, kterému všechna ta elektrifikovaná městská mini jen těžko mohou konkurovat. Schválně se podívejte, co mezi majiteli staronových elektromobilů nejvíc letí.  

1. Volkswagen Type 2

type2 Kultovní dodávka je dodnes velice žádaným zbožím. Pokud jí máte v dobrém stavu, je elektrická konverze dobrým způsobem, jak se zbavit jejího největší nedostatku, totiž komicky slabého spalovacího motoru. Baterie se navíc dají rozmístit po celé ploše, a tak nepřijdete ani o vnitřní prostor – jen se vám trochu zvedne podlaha.  

2. DeLorean DMC-12

delorean_ Hlavní hvězda Návratu do budoucnosti se dodnes vyrábí jako replika. Není to levná koupě, ale kdo by doma nechtěl mít kus historie. A teď i budoucnosti, protože DeLorean se rovnou montuje i s elektrickým pohonem, který je mnohem svižnější než původní motorizace, které to z nuly na stovku trvalo skoro deset vteřin. Tohle je volba fajnšmekrů!  

3. Jeep Wrangler

wrangler_Ev Může to působit jako kacířství, ale i v USA už jezdí hodně Wranglerů jen po městě nebo přilehlé pláži. Jsou to auta na čumendu a na přepravu mezi nedalekými body A a B. Tak proč je vlastně nepředělat na elektriku? Omezený dojezd vám vadit nebude a při ježdění po Kalifornii můžete všem dávat najevo, jak jste zelení.  

4. Toyota MR2

mr2_e Oblíbené japonské kupátko má ideální prostory pro ukrytí baterií, aniž by se narušilo ideální rozložení hmotnosti. Navíc se dá ojetá MR2 první generace sehnat velmi levně a v dobrém stavu. Navíc je tahle Toyota extrémně lehká, takže metrák dva navrch jí nijak neublíží.  

5. Volkswagen Beetle

beetle_ev Původní Brouk má vzadu tak maličký motor, že je v USA běžným terčem tzv. engine-swapů. Místo vzduchem chlazené prskavky se tam často montují podstatně větší motory a výsledkem jsou pak parádní jízdní vlastnosti. To platí i pro elektrickou konverzi, která zadek přilepí k silnici a výrazně tak zlepší ovládání vozu. Pro hipstery jediná možná volba.  

6. Pick-up

hotrod Chcete být zelení a zároveň nepřijít o styl a ještě toho hodně naložit? Pick-upy jsou na to ideální, protože na zadní korbu můžete naložit spoustu baterek a ještě tam zbude moře úložného prostoru. Navíc můžete zvolit vintage hot rod a pálit gumy na semaforech.  

7. Trabant

trabant Další učebnicový příklad, kdy elektrická konverze řeší původní problém s podměrečným výkonem. Trabant navíc nerezne a je vskutku nadčasový. Když si ho pořídíte, budou se vás všichni ptát, jak to jezdí. A pak jim spadne čelist, až vystřelíte z parkoviště silou mnoha voltů.  

8. Ford Thunderbird

thunderb Klasické silniční koráby z padesátých let jsou asi nejstylovějším způsobem, jak vyrobit elektromobil. Jejich extrémně těžké karoserie lze navíc dnes nahradit replikami z podstatně lehčích materiálů, takže ve výsledku i auto osázené bateriemi váží méně než originál, přičemž disponuje solidní jízdní dynamikou. Levnější než ta nákupní taška to nebude, ale chcete jezdit jako král nebo jako žena v domácnosti? Vaše volba...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články