8 důvodů, proč je lepší cvičit ve fitku než venku – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč je lepší cvičit ve fitku než venku

Dnes je moderní říkat, že moderní doba je zvrácená, protože lidé utrácejí peníze za to, aby šli běhat na pásu, než aby šli běžet ven. Jenže když se nad tím člověk zamyslí, běhání na pásu dává smysl.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 2.4.2014, 19:30

1. Měří vás

4 Jasně, i při běhu venku si můžete nainstalovat mobil nebo měřák na ruku a nechat si měřit tepovou frekvenci a podobně, ale na pásu to máte hezky všechno před sebou. A můžete si nastavovat různé úrovně sklonu pásu, rychlost a podobně. Venku si jen tak náhle kopec nevymyslíte.  

2. Kolena

Běhat na gumovém měkkém pásu je pro vaše kolena mnohem menší zátěž než běh na tvrdé silnici nebo chodníku. Ze začátku vám to bude buřt, ale po pár týdnech ten rozdíl pocítíte.  

3. Nenechá vás přestat

2 Problém běhání venku, zvlášť pokud jste začátečník, je v tom, že prostě můžete kdykoliv přestat a pak třeba jít, nebo si sednout nebo si jít koupit rohlík. To ve fitku nejde. Pás vás nenechá po pěti minutách slézt. Tedy nechá, samozřejmě, když ho stopnete, ale tím, jak furt běží, vás hecuje k tomu, abyste běželi také.  

4. Nikdo nečumí

Venku probíháte ve svém sportovním oděvu, zpocení, hnusní a udýchaní mezi lidmi v civilu, co jdou třeba do práce. Všichni na vás čumí, protože to my Češi prostě rádi děláme. Ve fitku si každý hledí svého, protože takový stav je tam normální.  

5. Obřad

3 Pokud si koupíte kartičku do fitka a dáte za to nějaké peníze, tak se vám je nechce vyhodit oknem. Běhání venku je zadarmo a dá se vždycky odložit na potom. Navíc k cvičení ve fitku se váže proces toho, že se někam vydáte. Jakmile jste na cestě, máte z poloviny vyhráno, protože přece nebudete tu cestu vážit zbytečně.  

6. Hecuje vás to

Ve fitku vám sice nikdo pozornost moc nevěnuje, ale samozřejmě, že každý si periferně hlídá, co se kolem něj děje. Makání ostatních vás bude hecovat k tomu, abyste to nevzdávali. Když to dá i ta devadesátikilová ženská, co je vyřízená po prvních deseti metrech, tak to přece dáte taky!!  

7. Vidíte na sebe

4 Ve fitku bývají strategicky umístěná zrcadla. Což neznamená, že se do nich máte koukat zálibně, ale spíš trochu sebekriticky. Můžete vidět, co při pohybu děláte špatně, třeba že se nevědomky hrbíte nebo málo hýbete rukama. Můžete přímo před sebou sledovat, jak se to zlepšuje. Venku vám nastaví zrcadlo leda tak milovníci moderátorských floskulí.  

8. Můžou vám poradit

Ve fitku se pohybují trenéři, kteří vám poradí odborně za peníze, ale i spousta amatérů, kteří makají denně a mají zkušenosti a poradí vám kamarádsky zadarmo. Navíc se tam můžete u baru s ionťáky s někým seznámit. Pokud nevypadá jako burák na steroidech, poproste ho o pomoc. Venku vám kolemjdoucí důchodkyně neporadí nic.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články