8 aplikací, které nesmí chybět v žádném chytrém telefonu

Kromě Angry Birds, karet a aplikace s různými zvuky prdění, se občas hodí stáhnout do telefonu něco užitečnějšího...

1. Antivirus

antivirus Chcete chytit breberky? A takové, kterých se jen tak nezbavíte? Stroje běžící na Androidu mají tu nevýhodu, že jejich systém je otevřený a více dostupný všem, kteří o něj mají dostatečný zájem. Dobrý antivirus umožní nejen chránit telefon proti napadení díky neustále aktualizované virové databázi, ale také stroj na dálku sledovat v případě zcizení. Produkty Applu mají přímo ve svém systému zabudováno několik vrstev ochrany na hardwarové i softwarové úrovni, takže jsou proti běžným typům napadení při normálním užívání odolné.  

2. WhatsApp

whatsapp Jde o jeden z nejpopulárnějších komunikačních programů, denně přes něj projde devatenáct miliard zpráv. Výhodou je jeho bezpečí, vaši komunikaci neukládá na žádném serveru a máte ji tak pouze ve svém telefonu, navíc je šifrovaná - dokonce ho používají i příslušníci policie.  

3. Aladin

aladin Aplikace pro zobrazení stavu a předpovědi počasí, která využívá data Českého hydrometeorologického ústavu - uvidíte teplotu, srážky, tlak, vlhkost vzduchu, vše potřebné. Ideální nejen pro výletníky, ke stažení je samozřejmě zdarma.  

4. Meteor

meteor Další věcička, která funguje přes ČHMÚ. Tentokrát vám na mapě promítne výstup z meteoradaru, takže přesně víte, kde prší a zda se na vás žene bouřkový mrak.  

5. Moje trasy

trasy Chytrý nástroj pro zaznamenávání tras, po kterých se pohybujete, synchronizovaný s Google mapami. Můžete tak zjistit detailní informace o tom, kde se pohybujete, jak rychle, měřit převýšení, vzdálenost a tak dále. Pro sportovce nebo motoristy velmi zajímavá záležitost.  

6. Skype

skype Proč byste měli mít v telefonu program na telefonování? Abyste mohli telefonovat přes internet, když zrovna netelefonujete normálně? Ano - velmi se hodí v zahraničí, pokud nechcete platit horentní sumy za mezistátní hovory. Volně přístupné WiFi hotspoty jsou dnes na každém rohu, tak proč platit, když můžete neomezeně komunikovat úplně zdarma?  

7. Facebook

facebook Protože potřebujete vědět, jak se kdo vyspal, co měl k obědu a kde zrovna je. Neříkejte, že ne.  

8. iVysílání

ivysilani Stáhněte a rázem máte v telefonu nebo tabletu celý archiv vysílání České televize. Pořady můžete vyhledávat, sestavovat do playlistů, to vše ve velmi přehledném a příjemném uživatelském rozhraní.  

Komentáře

Doporučeno pro vás