fb pixel 7 zvyků českých řidičů, které nás na silnicích nejvíc vytáčí – G.cz
Vyhledávání

7 zvyků českých řidičů, které nás na silnicích nejvíc vytáčí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jízda autem po českých silnicích je občas očistec. Kromě silnic ve tvaru ementálu, otravných policistů a nekonečných oprav vozovek nás při jízdě štvou především bezohlední řidiči, kteří nám znepříjemňují jízdu svými nelogickými manévry plynoucími z neznalosti a agrese.

Martin Miko
Martin Miko 8.10.2018, 19:08

1. Zrychlování před kruhovým objezdem

Jakmile typický český řidič zbystří a uvidí kruhový objezd, automaticky zrychlí na rychlost minimálně 70 km/h a touto rychlosti se snaží projet celý „kruháč“ bez ohledu na bezpečnost ostatních vozidel. Následně na vás hodí naštvaný pohled, jelikož je v kruháči, takže má přednost.

2. Zmatený senior, který prostě neví

Většinou se jedná o seniora nebo seniorku v úplně novém vozidle, anebo naopak ve starém autě, které jako nové vypadá, jelikož s ním majitel jezdí posledních dvacet let pouze do Kauflandu, jinak je vůz v garáži. Dotyčný/á jede v místě, kde má jet padesát, zhruba okolo 30 km/h, postupně ještě zpomaluje a rozhlíží se po okolí. Následně zastaví a dá blinkry, i když neví proč. Vám nezbývá nic jiného než ho objet.

3. Tuningář, co se vám lepí na zadek

Třemi plechovkami energy drinků nadopovaný mladík s čerstvým řidičákem, který právě dotunil svůj trojkový golf plastovým křídlem, samolepkou ve tvaru plamene a do výfuku udělal díru hřebíkem. Jeho oblíbenou zábavou cestou z Postoloprt nebo jiné vesnice je nalepení se 30 centimetrů za vás, i když jedete maximální povolenou rychlostí. V zadním zrcátku si můžete všimnout, jak se vzteká a vypráví své buranské dívce v maskáčové mikině, že by vám to v závodě na betonce natřel.

4. Bezdůvodná nízká rychlost

Jedná o specialitu seniorů, mladých řidičů a žen. Těmto uživatelům vozidel však nikdy nepřijde divné, že okolní vozidla jedou úplně jinou rychlostí než oni. Je sice pravda, že ne všude na vozovkách je vyznačena rychlost, ale pomoc vám může navigace nebo sledování ostatních automobilů. Nebo si prostě nalepte na auto velké „zet“ , dík čemuž každý pozná, že jste začátečník. A debílek.

5. Kamion, co předjíždí kamion

Není nic horšího, než když jedete po dálnici a narazíte na kamion, který to valí rychlostí 90 km/h a rozhodne se předjet kamion, který jede rychlostí 89 km/h. Pomalejší kamion nezpomalí a o kilometr rychlejší kamion nezrychlí, takže z toho máme situaci, která trvá mraky času a zbytečně to zdržuje provoz. Díky těmto skvělým nápadům navíc vznikají nebezpečné situace.

6. Češi bohužel nezipují

Jedna z disciplín, na kterou by se měli učitelé v autoškolách pravděpodobně více zaměřit, je pravidlo zipu. Mnoho řidičů však princip zipu při zužování jízdního prostoru nechápe a nechtějí vůbec řidiče z vedlejšího pruhu pustit, tím pádem vznikají zácpy. Takže si zapamatujte, že když se dva jízdní pruhy spojují v jeden, tak by měla vozidla z obou pruhů vjíždět do jednoho na střídačku.

7. Blbka, co se maluje za volantem

Možná zrovna spěchá na obchodní jednání nebo na důležité rande, ale jedno je jisté; zpětné zrcátko používá halvně k tomu, aby se namalovalo. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby u toho zrovna neřídila, že ano. Do toho stihne kámošce odepsat na Facebooku a kolegyni olajkovat novou fotku z dovolené v Chorvatsku. Sen všech ostatních řidičů, fakt.

A zde je 8 názvů aut, které pravděpodobně vyslovujete úplně špatně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články