7 zásadních důvodů, proč se vám vyplatí pracovat z domova – G.cz
Vyhledávání

7 zásadních důvodů, proč se vám vyplatí pracovat z domova

Bez práce sice nejsou koláče, ale zase máte hodně volného času. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Není nic lepšího než se ráno ve všední den probudit s pocitem, že se nemusíte trmácet skrz rozkopané město plné uzavírek do práce, kde strávíte třetinu dne. Pak následuje cesta zpátky domů, která je také většinou nic moc, protože ostatní lidé jdou také z práce. Pracovat z domova jednoznačně patří mezi benefity, kterého dle nejnovějších údajů Eurostatu využívají 4 % Čechů.

Martin Miko
Martin Miko 12.8.2018, 00:00

1. Stihnete práci, kterou na pracovišti nestíháte

Zatímco na vašem pracovišti vás pořád někdo otravuje a chce po vás pomoct nebo poradit, doma máte klid a jistotu, že po vás nikdo nebude nic chtít. S přehledem stihnete práci, kterou jste odkládali dlouhou dobu, protože prostě nebyl čas. Ale teď už je dobře.

2. Vyhnete se ranní poradě

Vyhnete se ranní poradě, kterou vám stejně někdo z vašich kolegů pošle ve třech větách. Když vás bude někdo nahánět, tak ať napíše mail nebo zavolá. Stejně je to povětšinou jen ztráta času a povětšinou se tam probírají záležitosti, které se vás ani netýkají. Místo porady jste si přece mohli vařit kafe nebo promazávat spamy v mailu.

3. Máte kancelář v posteli nebo postel v kanceláři

Ideální kancelář každého z nás je zahřátá postel. Je to místo, kde můžete zároveň ležet, pracovat a jíst, což znamená, že se zároveň jedná i o místo, kde můžete v poklidu zemřít. Znáte to heslo: „všude dobře, v posteli nejlíp“? Jestli ne, tak teď už ano.

4. Sladká samota je k nezaplacení

Někdo může namítat, že pracovat z domova je smutné, jelikož nepotkáváte žádné lidi a chybí vám lidský faktor. Jestliže patříte k lidem, kteří nenávidí jiné lidi, tak je pro vás práce z domova jednou z životních výher.

5. Můžete chodit nazí po bytě

Obzvláště v těchto parných dnech se jedná o jednu z největších výhod home officu. Ovšem doporučujeme ji provádět pouze v případě, že jste sami doma. Pokud nechcete pobuřovat sousedy, tak raději zatáhněte závěsy, protože na vás nejspíš není nikdo zvědav, teda pokud nejste Megan Fox nebo James Franco, což určitě nejste.

6. O pauze na oběd zvládnete spoustu věcí

Věděli jste, že když máte home office, tak si můžete nastavit den podle sebe? Odmakat vše od brzkého rána a pak jít třeba na super oběd, oběhat úřady nebo vyřídit další nezbytnosti, které byste jinak nestihli? O důvod víc proč makat doma.

7. Ušetříte čas i peníze za dopravu

Měsíčně ušetříte spoustu peněz za dopravu a rovněž také času, který strávíte v dopravním prostředku nebo na cestě kamsi, kde to ani nemáte rádi. Přemýšlejte nad tím a nechte se inspirovat.

A zde je 10 nejbizarnějších věcí, kterými nám internet zkazil život.

Podobné články

Doporučujeme

Další články