7 zajímavostí o nejdivnější motorce: Akrapović Full Moon

Koukáte na obrázky a divíte se? Tahle věc připomínající UFO je skutečně motorka. Jaká skrývá tajemství?

   

 1. Made in Slovenia

7 www.akrapovic.com Vznikla ve spolupráci slovinského výrobce výfuků Akrapović a dílny Slovenian Dreamachine Motorcycles. Má sloužit k propagaci už tak slavné firmy, která dodává laděné výfuky pro (nejen) závodní auta i motorky.    

2. Pořádná síla

6 www.akrapovic.com Pohání ji vidlicový dvouválec KN-93 Knucklehead od amerického výrobce S&S o objemu 1524 centimetrů krychlových. Výkon neznáme, ale jedenapůllitr slibuje solidní tempo.    

3. Konstrukce

5 www.akrapovic.com Postavit tuhle nádheru zabralo více než osm set hodin. Celý rám z plechu je v podstatě prodloužením dvou výfuků, jde o jeden díl – takže celá motorka je vlastně výfuk na kolech.    

4. Kolo

1 www.akrapovic.com Má průměr třicet palců, což je 76,2 centimetru. Je vyrobené z hliníku a karbonových vláken a osazené rovněž kompozitovým brzdovým kotoučem – taktéž obřím!    

5. Jak se s tím zatáčí?

4 www.akrapovic.com Asi blbě, protože záď je kousek nad zemí, takže klopení do zatáček není na pořadu dne. Proto má Full Moon automatizované řízení, které zatáčení vyřeší za vás.    

6. Jak se s tím parkuje?

2 www.akrapovic.com Velmi snadno, zadní odpružení je hydraulické, takže si celá motorka "kecne na zadek" a stojí ve vzpřímené poloze.    

7. Kde to koupím?

3 www.akrapovic.com Nikde, tuhle motorku nemůže mít nikdo. Je to jen koncept, který není schválený k provozu na silnicích a má sloužit jako ukázka zručnosti slovinských moto-výfuko nadšenců.   Podobně lákavý a ještě vytúněnější koncept vymysleli letos v Austrálii – je to motorka, která umí i létat. Ať už ale túrujete mezi hýžděmi cokoli, hlavně se  vyvarujte nesmyslných chyb, kterých se dopouští 5 nejblbějších motorkářů světa a všech dob.    

Komentáře