7 zajímavostí o marihuaně, které jste určitě věděli – G.cz
Vyhledávání

7 zajímavostí o marihuaně, které jste určitě věděli

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Zatímco všude ve světě se marihuana postupně legalizuje a dekriminalizuje, v Česku stále posíláme do vězení seniory s rakovinou, kteří si ji pěstují na zahradě pro vlastní potřebu, protože jim ulevuje od bolesti. Nemělo by se zapomínat na to, že marihuana tu s námi je přes 4000 let a ještě tu s námi dlouho bude. My samozřejmě netrpělivě čekáme, až ji naše vláda zlegalizujeme a my ji budem moct konečně ochutnat.

Martin Miko
Martin Miko 9.2.2019, 13:02

1. Islanďané jsou největší uživatelé marihuany v Evropě

Ačkoliv se zdá, že nejvíce se marihuana kouří v Česku, není tomu tak. Na Islandu se marihuana z důvodu velice drahého alkoholu kouří marihuana mnohem více. Na druhém místěse umístily USA, kde je zhruba 15 milionů aktivních uživatelů konopí. Češi jsou na čtvrtém místě.

2. Na světě je 162 milionů kuřáků konopí

Pravidelně kouří marihuanu neuvěřitelných 162 milioů lidí. To je víc než je obyvatel v Rusku nebo v Bangladéši. Představte si, kdybyste vynásobili počet obyvatel Česka šestnáctkrát a každý by si ve stejnou chvíli zapálil cigaretu marihuany.

3. V USA byla kdysi marihuana legální

Od roku 1850 aždo roku 1942 bylo možné v jakékoliv americké lékárně zakoupit marihuanu. Sloužila jako lék, který pomáhal proti bolestem a proti nevolnostem.

4. Rostlina konopí obsahuje kvalitní vlákno

Ze stonku rostliny konopí lze získat velmi kvalitní vlákno, které je vhodné k výrobě. V historii sepoužívala k výrobě oblečení, rybářských sítí nebo provazů. Z konopí se ve staré Číně dokonce vyráběl papír.

5. Je legální ve více státech, než si myslíte

Není to jen o Kanadě, některých státech USA a Holandsku. Legální je kouření marihuany i na Jamajce, Peru, Uruguayi nebo v severní Koreii.

6. Kouření marihuany je karcinogenní

Když kouříte marihuanu tradičním způsobem (tedy v ubalené cigaretě společně s tabákem), vystavujete se většímu riziku nežpři kouření tabáku. Při vykouření jedné marihuanové cigarety totiž vzdechujete ažtřikrát víc dehtu nežu té klasické.

7. Kuřáci marihuany mají víc spermií než nekuřáci

Vědci z Harvardu přišli se zajímavým objevem. Podle jejich studie se totiž ukázalo, že kuřáci marihuany měli v ejakulátu více spermií než nekuřáci. Dlouhou dobu se totiž říkalo, že je to naopak. Člověk už vlastně ani neví, čemu má věřit.

A zde vás překvapí příznivci Miloše Zemana, kteří do něj nyní paradoxně kopou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články