fb pixel 7 zajímavostí o marihuaně, které jste určitě nevěděli – G.cz
Vyhledávání

7 zajímavostí o marihuaně, které jste určitě nevěděli

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Zatímco všude ve světě se marihuana postupně legalizuje a dekriminalizuje, v Česku stále posíláme do vězení seniory s rakovinou, kteří si ji pěstují na zahradě pro vlastní potřebu, protože jim ulevuje od bolesti. Nemělo by se zapomínat na to, že marihuana tu s námi je přes 4000 let a ještě tu s námi dlouho bude. My samozřejmě netrpělivě čekáme, až ji naše vláda zlegalizuje a my ji budeme moct konečně ochutnat.

Martin Miko
Martin Miko 9.2.2019, 13:02

1. Islanďané jsou největší uživatelé marihuany v Evropě

Ačkoliv se zdá, že se marihuana nejvíce kouří v Česku, není tomu tak. Na Islandu se marihuana z důvodu velice drahého alkoholu kouří mnohem více. Na druhém místě se umístily USA, kde je zhruba 15 milionů aktivních uživatelů konopí. Češi jsou na čtvrtém místě.

2. Na světě je 162 milionů kuřáků konopí

Pravidelně kouří marihuanu neuvěřitelných 162 milionů lidí. To je víc, než je obyvatel v Rusku nebo v Bangladéši. Představte si, kdybyste vynásobili počet obyvatel Česka šestnáctkrát a každý by si ve stejnou chvíli zapálil cigaretu marihuany.

3. V USA byla kdysi marihuana legální

Od roku 1850 až do roku 1942 bylo možné v jakékoliv americké lékárně zakoupit marihuanu. Sloužila jako lék, který pomáhal proti bolestem a proti nevolnostem.

4. Rostlina konopí obsahuje kvalitní vlákno

Ze stonku rostliny konopí lze získat velmi kvalitní vlákno, které je vhodné k výrobě. V historii se používala k výrobě oblečení, rybářských sítí nebo provazů. Z konopí se ve staré Číně dokonce vyráběl papír.

5. Je legální ve více státech, než si myslíte

Není to jen o Kanadě, některých státech USA a Holandsku. Legální je kouření marihuany i na Jamajce, Peru, Uruguayi nebo v Severní Koreji.

6. Kouření marihuany je karcinogenní

Když kouříte marihuanu tradičním způsobem (tedy v ubalené cigaretě společně s tabákem), vystavujete se většímu riziku než při kouření tabáku. Při vykouření jedné marihuanové cigarety totiž vydechujete až třikrát víc dehtu než u té klasické.

7. Kuřáci marihuany mají víc spermií než nekuřáci

Vědci z Harvardu přišli se zajímavým objevem. Podle jejich studie se totiž ukázalo, že kuřáci marihuany měli v ejakulátu více spermií než nekuřáci. Dlouhou dobu se totiž říkalo, že je to naopak. Člověk už vlastně ani neví, čemu má věřit.

A zde vás překvapí příznivci Miloše Zemana, kteří do něj nyní paradoxně kopou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články