7 věcí, které vás začátkem nového školního roku stoprocentně neminou – G.cz
Vyhledávání

7 věcí, které vás začátkem nového školního roku stoprocentně neminou

Léto skončilo. Někteří z nás už jsou zase odsouzeni na deset měsíců povinně docházet do svých vzdělávacích ústavů.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 30.8.2014, 15:20

Pro mnohé z vás je to úplně první rok na střední škole, někoho bude čekat poslední štafeta k cestě za maturitou. Je nutné se po dvou měsících volna aspoň trochu sebrat a hodit do kupy - ty proflákané dny na vás zanechali pár stop. Toto vás čeká na začátku vašeho školního roku.  

1. Pravidelný denní režim

tumblr_muuutne1K11qgwqw9o1_500 Po dvou měsících, kdy jste po každé kalbě zalehli v pět hodin ráno a také podle toho vyspávali, se musíte smířit s brzkým ranním vstáváním. Bude to nepříjemné a drsné. Je to ovšem nutnost za předpokladu, že tenhle školní rok opravdu chcete dokončit.  

2. Hygiena

What-s-that-smell-harry-potter-23236276-500-294 Přiznejte si to. V létě jste žili v režimu Malého prasáka. Chce to zase obnovit pravidelnou základní hygienu. Vždyť pět dní v týdnu budete sedět v jedné třídě s partou stejně starých spolužáků. Rozhodně to nechcete být vy, kdo smrdí jako houba nasáklá pivem a cigaretovým kouřem.  

3. Mentální příprava

tumblr_inline_mu7kskIlS61sn2vng Vsugerujte si to. Léto skončilo. Teď musíte makat, abyste se co nejdříve prokousali k dalším dvěma měsícům volna a to s těmi nejlepšími známkami (nebo aspoň takovým hodnocením, které uspokojí vaše rodiče).  

4. Syslení zásob

tumblr_inline_n0lj9ydKG51ruzppk Sepište si seznam všech věcí, které budete tento rok nutně potřebovat. Bez propisky a aspoň jednoho sešitu do svého vzdělávacího ústavu vůbec nelezte. To prochází jen málokomu a vy to rozhodně nebudete. Až budete mít jasno, běžte si vše co nejdříve obstarat do krámu. Nejsou love? Upřímně, tohle vám velmi rádi zatáhnou rodiče - copak snad nechtějí, abyste úspěšně tento rok prošli?  

5. Playlist

tumblr_mb2y7pw9ea1qmqy5mo1_500 Kdo z vás dokáže z domu vylézt bez páru sluchátek? Obnovte si v přehrávači seznam skladeb, zkuste si tam naházet pár motivačních songů. První den při cestě do ústavu to budete potřebovat.  

6. Workout

1364019789684187372 Před létem jste se pro vidinu krásných pláží a koupaček nutili do příšerných diet a cvičení. Dva měsíce jste pak strávili žraním na grilovačkách, hulením a chlastáním všeho, co bylo tekutého stavu. Chtělo by to se tedy zase hodit do kupy. Neleňte, při vybíhání schodů do vaší třídy budete aspoň nějakou kondici potřebovat.  

7. Meet and greet

tumblr_mbur8jAPye1r6ubhwo1_500 Čeká-li vás první rok na střední, stojí za pokus si přes sociální sítě najít své potenciální spolužáky a trochu se předpřipravit.  Během deseti měsíců se vám polovina z nich totálně zoškliví a budete je nenávidět. S pár výjimkami navážete celkem hezký vztah, který ovšem přetrvá jen čtyři roky. Až střední skončíte, navzájem po sobě ani neštěknete. Jako senioři se zase musíte smířit s tím, že na vaši školu míří věková skupina, která vyrostla na High School Musical a holduje Justinu Bieberovi. Smiřte se s tím. I vy jste nejspíš byli jako nováčci totální paka.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články