fb pixel 7 triků, jak v letadle zabrat i druhé sedadlo pro sebe – G.cz
Vyhledávání

7 triků, jak v letadle zabrat i druhé sedadlo pro sebe

Zdroj: zop world

V letadle máte mít vedle sebe buď zpřízněného spolucestujícího anebo odkládací místo na noviny a elektroniku, případně prostor, na kterém se natáhnete. S následujícími fintami naději na volné sousední sedadlo rapidně zvýšíte.

David Horák
David Horák 28.1.2016, 13:50

Rady platí za předpokladu, že letadlo není plně obsazené a že sedadla nejsou neadresná, jak bývá u některých společností zvykem.

1. Rezervujte si místo co nejdříve

Je to výhoda s ohledem na to, že budete mít větší výběr strategicky důležitých míst.

2. Ve dvojici rezervujte na trojsedadle místo u okénka a místo u uličky

Nikdo nechce sedět uprostřed a jen málokdo si tedy v rezervačním systému vybere jediné volné sedadlo mezi dvěma obsazenými. Pokud byste měli velkou smůlu a na scénu by přišel třetí cestující, prostřední sedadlo si s vámi rád vymění. Nikdo totiž nechce sedět mezi dvěma cestujícími, kteří k sobě mají blízko.

Mimochodem, podobně může postupovat i pár s dítětem starším 2 let v řadě se 4 místy.

3. Rezervujte místo v řadě, kde už je jedno krajní sedadlo obsazené

Je to pořád ten stejný princip vycházející ze zkušenosti, že prostřední místa lidé obsazují až jako poslední.

4. Berte přednostně místo do uličky

Možnost rychle vstát a vydat se na lov prázdné řady sedadel přijde vhod, jakmile si všichni sednou. Není nic lepšího, než mít okno a tři sedadla pro sebe!

5. Rezervujte místa s méně sklopnými opěradly

Jsou to místa před nouzovým východem nebo přepážkou či jakákoli místa se špatným hodnocením (viz např. Seatguru). Je to ale pochopitelně na zvážení, zda vás šance na volné sousední místo nepřichází poněkud draho.

Pokud se přikloníte k názoru, že mít dvě nebo tři horší místa jen pro sebe je lepší než se mačkat v sice bezvadné, ale obsazené řadě, pak vězte, že naděje na cestu bez sousedů je v neatraktivních řadách opravdu vysoká.

6. Rezervujte místa v zadní části trupu

Ve váš prospěch hraje psychologický moment – lidé se tlačí dopředu z pocitu, že blíž první třídě je život lepší. Částečně jim lze dát za pravdu, protože vzadu za motory skutečně vládne o něco vyšší hladina hluku, než je tomu vepředu, ale se sluchátky to ani nestojí za řeč.

7. Posteskněte si u personálu

S podvrtnutým kotníkem, bolavou hlavou nebo dokonce kocovinou, vyšlete do boje za řadu sedadel celou četu stewardů. Posledně jmenovaný důvod ke shovívavosti je pro letecký personál zvlášť pádný – vždyť alkohol je při životě na terminálech a po hotelích kolikrát jejich jedinou útěchou.

A tady si projděte seznam nejbezpečnějších leteckých společností.

Podobné články

Doporučujeme

Další články