20 leteckých společností, kde vám smrt hrozí nejméně – G.cz
Vyhledávání

20 leteckých společností, kde vám smrt hrozí nejméně

Následující dvě desítky aerolinek vyhodnotili analytici ze serveru AirlineRatings.com jako nejbezpečnější na světě. Deseti dalším pak udělili nejhorší možné hodnocení.

David Horák
David Horák 7.1.2016, 18:00

Letečtí analytici ze serveru AirlineRatings.com jmenovali v žebříčku bezpečnosti leteckých společností hned 20 předních aerolinek. To, že titul nejbezpečnější letecké společnosti australský server udělil už potřetí v řadě právě australským aerolinkám Qantas, nemusí žebříček nijak znehodnocovat.

Quantas od svého založení v 50. letech minulého století nezaznamenal žádnou smrtelnou nehodu. Ač totéž nelze říci o německém dopravci German Wings, i ten si nejvyšší počet sedmi hvězdiček udržel.

Jak upřesnil šéf serveru Geoffrey Thomas, katastrofy způsobené sebevrahy v kokpitu hodnocení neovlivňují. Server udělil nejvyšší hodnocení hned 148 dopravcům z více než čtyř set sledovaných. Padesátka jich pak skončila s pouhými 3 či méně hvězdičkami.

S těmito borci raději nelétejte

Tohle už je síla. I takové Air Zimbabwe dostaly 5 a Birman Bangladesh Airlines nebo Sudan Airways po 4 hvězdičkách... To aerolinky v následujícím výčtu mají jen po jedné.

Nejslabší hodnocení s jedinou hvězdičkou dostali:

1. Batik Air

2. Bluewing Airlines

3. Citilink

4. Kal-Star aviation

5. Lion Air

6. Sriwijaya Air

7. TransNusa

8. Trigana Air Service

9. Wings Air

10. Xpress Air

Anketa

Podle čeho kupujete letenky?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

A tady se podívejte, jaká jsou nejhorší letiště na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články