fb pixel 20 leteckých společností, kde vám smrt hrozí nejméně – G.cz
Vyhledávání

20 leteckých společností, kde vám smrt hrozí nejméně

Zdroj: Qantas

Následující dvě desítky aerolinek vyhodnotili analytici ze serveru AirlineRatings.com jako nejbezpečnější na světě. Deseti dalším pak udělili nejhorší možné hodnocení.

David Horák
David Horák 7.1.2016, 18:00

Letečtí analytici ze serveru AirlineRatings.com jmenovali v žebříčku bezpečnosti leteckých společností hned 20 předních aerolinek. To, že titul nejbezpečnější letecké společnosti australský server udělil už potřetí v řadě právě australským aerolinkám Qantas, nemusí žebříček nijak znehodnocovat.

Quantas od svého založení v 50. letech minulého století nezaznamenal žádnou smrtelnou nehodu. Ač totéž nelze říci o německém dopravci German Wings, i ten si nejvyšší počet sedmi hvězdiček udržel.

Jak upřesnil šéf serveru Geoffrey Thomas, katastrofy způsobené sebevrahy v kokpitu hodnocení neovlivňují. Server udělil nejvyšší hodnocení hned 148 dopravcům z více než čtyř set sledovaných. Padesátka jich pak skončila s pouhými 3 či méně hvězdičkami.

S těmito borci raději nelétejte

Tohle už je síla. I takové Air Zimbabwe dostaly 5 a Birman Bangladesh Airlines nebo Sudan Airways po 4 hvězdičkách... To aerolinky v následujícím výčtu mají jen po jedné.

Nejslabší hodnocení s jedinou hvězdičkou dostali:

1. Batik Air

2. Bluewing Airlines

3. Citilink

4. Kal-Star aviation

5. Lion Air

6. Sriwijaya Air

7. TransNusa

8. Trigana Air Service

9. Wings Air

10. Xpress Air

Anketa

Podle čeho kupujete letenky?

Anketa se načítá...

A tady se podívejte, jaká jsou nejhorší letiště na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články