7 tipů pro venkovní aktivity v tomto sychravém podzimu – G.cz
Vyhledávání

7 tipů pro venkovní aktivity v tomto sychravém podzimu

Podzim. Na první pohled by se mohlo zdát, že to je roční období k ničemu. Když se na to ale podíváme zblízka, tak zjistíme, že je to opravdu období k ničemu. Léto je pryč a zima a sníh zatím nepřišly. Co s takovým bezmek obdobím?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.10.2016, 10:38

Něco se s tím dá dělat. Je třeba vytřískat z minima maximum. Na podzim sice bývá hnusně, často prší či mrholí, je už docela zima a ráno bývají mlhy, ale i tak můžete zajít ven a něco tam dělat.

1. Houbaření

To se přímo nabízí. Houbaření je nejrozšířenější podzimní aktivita a vesměs jediná, která není pouze z nouze ctnost. Letos sice moc nerostou, ale to nerostly ani vloni, takže si na to zvykejte. I tak se dá nějaká ta houba v lese najít a když už jde do tuhého, můžete nožíkem upižlat ze stromů choroše. Takže všeho nechte, vezměte si košík a upalujte do nejbližšího lesa. Provětráte se a možná najdete i nějakou tu houbu.

2. Sběr kaštanů

Sběr kaštanů je docela nuda, ale zase, co byste od podzimu chtěli. Hezky si nasbírejte plný pytel kaštanů a posléze z nich můžete doma vyrábět kaštanová zvířátka a vzpomínat na léto, jaká to byla zábava, když jste mohli dělat tolik různých věcí. Teď si udělejte z kaštanů figurku žirafy a přestaňte fňukat. Za chvíli je tu přeci zima a sníh. Minimálně tedy zima. S tím sněhem to poslední dobou nebývá úplně optimální.

3. Můžete si to venku hodit

Kdy jindy se oběsit někde venku na stromě, když ne na podzim? Počasí k tomu přímo svádí. Mrholení, sychravo a taková ta pomalu umírající příroda, to je perfektní kulisa vaší sebevraždy. Na podzim si člověk tu sebevraždu opravdu užije, neboť to má tu správnou atmosféru. To není, jako se zabít v létě. To je o ničem. Jo, to na podzim, to je jiná.

4. Procházka

Nemusíte se celý den nudit doma. I přes nepřízeň počasí a takovou tu deprimující atmosféru můžete jít na procházku. Třeba na nákup anebo na poštu poslat balík. Jelikož je fakt hnusně, tak z pošty můžete jet domů autobusem.

5. Postavte si bunkr

Co na tom, že je vám padesát, máte šrouby v kyčli a vysoký tlak. Pořád si můžete na podzim udělat bunkr. Stačí k tomu prkýnka, palety, pletivo, prostě cokoliv, co vám přijde pod ruku. V létě jste nemohli, protože to si bunkry staví haranti, co mají prázdniny. Nyní je řada na vás. Konečně.

6. Lov

Podzimní lovecká sezóna je v plném proudu. Jste-li myslivec, vezměte flintu, a zastřelte si nějakého toho kňoura, jelena, muflona nebo houbaře. Pokud nejste myslivec, tak vyrazte na lov do baru. Třeba klofnete nějakou ucházející rajdu.

7. Letní aktivity

Vypalte podzimu rybník a provozujte letní aktivity. Můžete se zajít vykoupat k rybníku. Konečně tam budete sami. Žádní koupáči, přeplněné pláže a vyšisovaní důchodci, kterým z plavek vyčuhuje kus šourku. Teď jste to jen vy a voda, která má ideálních jedenáct stupňů. Stačí překousnout tu kosu a zábava je zaručena.

A TADY máte 8 důvodů, proč zakázat podzim.

Podobné články

Doporučujeme

Další články