fb pixel 7 tipů, jak zaručeně přežít apokalypsu podle katastrofických filmů – G.cz
Vyhledávání

7 tipů, jak zaručeně přežít apokalypsu podle katastrofických filmů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Hollywoodské filmy jsou plné nesmyslů, ale po těch letech jste z nich museli pár rad a věcí pochytit, ať už se jedná o boj s mimozemšťany, zombie, meteority nebo přehřátým zemským jádrem. Tady to máte hezky černé na bílém.

Václav Rybář
Václav Rybář Aktualizováno 15.7.2019, 13:09

1. Nejdřív zdrhat, pak se teprve ptát

Zpravodajství je plné kachen a pomocí digitálních triků lze dneska vyrobit poměrně věrohodné aprílové žertíky, ale až se rozhučí sirény a v televizi bude Moravec ukazovat létající talíře nebo oživlé mrtvé, nečekejte, až je uvidíte za oknem, a radši zdrhejte. Na dotazy bude čas potom, ale v případě průšvihu se počítá každá vteřina. Aneb kdo chvíli stál, hnije opodál, jak nám mnohé situace nejen na stříbrném plátně přesvědčivě dokázaly.

2. Pořídit si offroada

První, co uvidíte v každém podobném trháku, jsou zácpy na silnicích. Nepočítejte s tím, že vám věrná oktávka prokáže velkou službu, až s ní dorazíte na zasekanou Jižní spojku. Potřebujete nějaký offroad, a tím nemyslíme řadové SUV, ale pořádnou káru se slušnou světlou výškou. Mercedes-Benz G500 4×4 na druhou je ideálním nástrojem, ale ta cenovka je trochu mimo možnosti. Pořiďte si proto třeba starého Cruisera nebo Land Rovera.

3. Odstěhovat se na venkov

Je empiricky dokázáno, že mimozemšťani půjdou po památkách a metropolích. Totéž platí i o teroristech, kteří chtějí co nejširší zásah a hlavně mediální pokrytí. Nemusíte hned do Golčova Jeníkova, ale i těch pár kilometrů za Prahou, Paříží nebo New Yorkem je celkem strategický nápad. Jde odsud dojíždět a následně i efektivně utíkat. Každé ráno v MHD nebo v autě, až budete dojíždět do práce, se můžete nechat hřát paranoiou a dobrým pocitem ze svých survival instinktů.

4. Mít známé na vysokých postech

Jasně, že vám nikdo nic neřekne. A jestli se bude někdo ukrývat do bunkrů a preventivně postavených bezpečnostních zón, rozhodně to bude politická a bůhvíjaká elita. Tak se překousněte a zkuste alespoň jednomu potentátovi ve vašem okolí trochu podlézat. Až se na obzoru objeví divní mužíčci s tykadly, rodina vám zajisté poděkuje. Případně alespoň Pepovi z místního aeroklubu občas zaplaťte pivo, aby vás se svým Čmelákem na poslední chvíli zachránil před davem dorážejících zombie.

5. Být ve formě

Tady existují dvě teorie, takže záleží jen na vás, kterou si vyberete. Buď přijde invaze oživlých mrtvol, mimozemšťanů nebo vojáků, přičemž se vyplatí být ve formě, protože kdo uteče, vyhraje, se mění na kdo uteče rychleji, neprohraje. Zvlášť v případě útoku zombie musíte zvládat alespoň krátké sprinty. Jenže co když přijde hlad a nedostatek potravin. Tlustí budou hubení a hubení budou studení. A teď si vyberte. Podle nás je ideální udržovat se pět kilo nad normou, jak radí lékař a selský rozum. Jenže co když apokalypsa udeří právě v létě, kdy máte plážové tělo? Dilema, všude samé dilema.

6. Vycházet dobře s rodinou

Pokud jste po mamince a babičce shánčliví, tak můžete šestku přeskočit, ale jsou mezi námi tací, jejichž lednička zeje prázdnotou a špajz má zásoby pouze na nejbližších pár hodin, pokud jste tedy se svým vařením opravdu hodně kreativní. Rodiny bydlící v domcích za městem nebo ještě lépe babičky na venkově ovšem mají kuřata, kozy, prasata, med, marmelády, jablka, brambory, no prostě zásoby na týdny až měsíce dopředu. Vždycky jste si říkali, že se taky musíte naučit takhle hospodařit, ale pak jste mládí strávili hraním videoher. Teď se vám může zatraceně hodit, že poctivě jezdíte na nedělní rodinné obědy. U babičky máte dveře otevřené i ve chvíli, kdy venku řádí radiace.

7. Nesnažit se spasit svět

Výchova člověku radí zachránit bližního svého (občas dokonce i všechny ostatní), nesobecky se obětovat pro dobro většiny a jít bojovat s nepřítelem. Filmy to podporují, ale nenápadně se nám prostřednictvím vedlejších postav snaží naznačit, že cesta do rakve je dlážděná dobrými úmysly. Pokud nemáte muskulaturu Dwaynea Johnsona, nejste od přírody sympaťák nebo nemáte velkou rodinu a psího mazlíčka, pravděpodobně jste právě vedlejší postava. A v takovém případě jste i postradatelní. Nechoďte tedy osudu naproti tím, že se pokusíte o něco hrdinského. Zní to zbaběle a podvratně, ale když si přečtete název článku, píše se tam o přežití a nikoliv o ideálech.

A tady se podívejte, jak vypadají v reálu vaši oblíbení filmoví hrdinové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články