fb pixel 7 tipů, jak si užít léto naplno – G.cz
Vyhledávání

7 tipů, jak si užít léto naplno

Léto je tady, a tak je ten správný čas promyslet, jak s ním naložit. Nemusíte nutně cestovat do zahraničí, bydlet v luxusních hotelech a utrácet majlant v restauracích. Je nepřeberné množství možností, jak si vychutnat teplé měsíce plnými doušky jinak. Objevujte, poznávejte, relaxujte nebo se prostě jen dobře pobavte.

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 29.6.2017, 09:04

Vyrazte za adrenalinem
K létu neodmyslitelně patří různé venkovní aktivity. Milovníci sportu před sebou mají několik měsíců maximálního vyžití, na což se jistě celý rok těšili. Zkuste to letos trošku jinak a vydejte se za doposud nepoznaným dobrodružstvím. Naše republika je plná možností, jak si vyplavit více či méně adrenalinu. Vyzkoušejte například jízdu na bobové dráze či na čtyřkolkách. Pro ty, co nechtějí zůstat při zemi, jsou tu různá lanová centra nebo možnost otestovat si tandemový seskok padákem. Pro opravdové odvážlivce je nejlepším adrenalinovým zážitkem bungee jumping.

Vraťte se do dětských let
Většina z nás ráda vzpomíná na své dětství a na prázdniny, při kterých jsme si vždy užili spoustu legrace. K těmto nostalgickým dobám patřilo neodmyslitelně stanování. Vraťte se do svých dětských let, sbalte si stan, karimatku a spacák a vyrazte za novým dobrodružstvím. Uvidíte, že toho můžete zažít více než v přepychovém hotelovém komplexu. Romantickému večeru pod hvězdnou oblohou se žádný animační program nevyrovná.

Poznávejte svět kolem sebe
Návštěvy hradů a zámků dnes nejsou žádnou nudnou atrakcí. Pokud si myslíte, že se na nich dočkáte pouze monotónního výkladu průvodců a prohlídky těchto míst odmítáte, děláte velkou chybu. Správci hradů a zámků každoročně vymýšlí zábavný doprovodný program, jako jsou divadla, koncerty i kostýmované interaktivní prohlídky. V rámci těchto akcí se dozvíte mnoho zajímavostí z historie daných míst a užijete si mnoho zábavy. Některé hrady nabízejí i noční prohlídky, při kterých návštěvníci odhalí ztracená tajemství dávných předků.

Vyzkoušejte nové vodní sporty
Nejlepším letním osvěžením je bezesporu voda, která nás dokáže zchladit i ve třicetistupňových vedrech. Pro ty, kteří se nechtějí jen opalovat u bazénu, je v České republice spousta možností, jak se vyřádit. Jízda na divoké vodě je osvědčenou klasikou, která nezklame. Do popředí se ale dostávají stále nové vodní sporty, mezi které patří wakeboarding, paddleboarding či flyboarding. Tyto a další aktivity si můžete užít na většině českých řek a jezer.

Vyrazte za hudbou
Letošní léto nabízí milovníkům všech možných stylů hudby a tance opět pořádnou porci festivalů. Jsou jich stovky a je jen na vás, který si vyberete. Pokud cestujete autem, zabalte si s sebou dostatek vody, která mívá na festivalech cenu zlata. Pitný režim bývá velice důležitý, nejeden hudební fanda doplatil na přehršle alkoholu a následnou dehydrataci pod rozžhaveným sluncem. Nezapomeňte ani na dostatek oblečení, pláštěnku a holínky, které vás ochrání před případným slejvákem a bahenními nánosy.

Za osvěžením
Pro ty, kdo hledají v letních parných dnech dokonalé ochlazení, jsou ideální výlety po jeskynních komplexech. Pokud si chcete užít celodenní výlet s příjemným osvěžením, zavítejte do některého z mnoha z našich jeskynních komplexů. Volit můžete klasické prohlídky, kdy s větší skupinkou dalších lidí prozkoumáváte podzemní prostory „z chodníčku“, nebo můžete zvolit více adrenalinovou variantu, vyhledat speleologický kurz s průvodcem, nasadit sedák a helmu a ponořit se ještě hlouběji.A rozhodně se nezapomínejte osvěžit i vnitřně, pitný režim je v létě extrémě duležitý a taky si přibalte na cesty MANU, která dodá vašemu tělu potřebnou energii i živiny a nezabere vám v krosně skoro žádné místo.

Hurá za zvířaty
Pokud máte malé děti nebo jste jen milovníky přírody a zvířat, určitě letos v létě navštivte zoologické zahrady a farmy, kterých je po celé vlasti nespočet. Na farmách si užijete spoustu zábavy, například si můžete vyzkoušet podojit krávu nebo se pomazlit se zvířátky v tzv. mazlících zónách. Součástí většiny větších zoologických zahrad jsou i malé kontaktní zoo, kde budete zvířátkům také blíže.

A tady se podívejte na 14 komiksů plných potu a krve o tom, jak se na léto snažíme zhubnout do plavek. Marně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články