7 tipů, jak se vykopat z postele po prvním zazvonění budíku – G.cz
Vyhledávání

7 tipů, jak se vykopat z postele po prvním zazvonění budíku

Málokdo to dělá rád a s chutí a většinu z nás představa zítřejšího zvonění budíku odradí od večerní návštěvy hospody nebo noci probděné u seriálu. Existuje ale pár fíglů, jak se ráno z postele vykopat snáze.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 8.5.2014, 11:27

1. Choďte spát dříve

Ano, to je vskutku geniální rada, že? Ale řídíte se jí? Určitě ne. Každý si sám umí spočítat, co je chodit spát pozdě a kolik hodin potřebuje, aby byl ráno fresh. Takže zkuste jednou vypnout sociální sítě, televizi a všechno, u čeho prokrastinujete do noci. Ono to počká. Běžte se pořádně vyspat.  

2. Mějte režim

Choďte spát ve stejnou dobu každý den a vstávejte ve stejnou dobu každý den. I o víkendech. Jasně, je to bláznivina, vždyť víkendy jsou od toho, aby se spalo do oběda. Jenže tělo takhle matete a nikdy si nenavykne a nebude schopno si stoprocentně odpočinout.  

3. Nejezte

Pár hodin před spaním je samozřejmě v pořádku se navečeřet, ale těsně před ulehnutím se na to vykašlete. Tělo pak ve spánku tráví, místo aby regenerovalo a vy vzbudíte unavení, oteklí a bez energie.  

4. Omezte kofein

Kafe po ránu a dopoledne je nezbytnost, ale pokuste se omezit množství kávy, co vypijete odpoledne a večer. Ačkoliv máte pocit, že kofein na vás už dávno nepůsobí, opak je pravdou. Stimuluje vaši srdeční činnost, ať už to pociťujete, nebo ne.  

5. Mějte dobrý důvod vstávat

Nejlepší je kombinace něčeho, na co se těšíte a něčeho, co je třeba udělat. Vstávejte s tím, že víte, co budete dělat. Těšte se na další den. Vymýšlejte si různorodé snídaně, vařte je i partnerovi, udělejte si z rána příjemnou pohodovou chvíli.  

6. Začněte cvičit

Zkuste se po ránu probrat tak, že budete cvičit. Je jedno jestli doma, nebo se v polospánku dopravíte do fitka. 40 minut fyzické aktivity vás probere, nabudí a dodá vám energii na celý den. A zhubnete a zpevníte se.  

7. Mějte budík mimo dosah

To je starý a osvědčený trik pro všechny chronické zaklapávače budíků a závisláky na funkci snooze. Prostě si dejte budík na opačný konec pokoje a nechte ho donutit vás vstát.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články