7 tahových strategií, které vás zabaví na dny, měsíce, roky – G.cz
Vyhledávání

7 tahových strategií, které vás zabaví na dny, měsíce, roky

Máte rádi, když vás pálí mozkové závity? Raději rozmýšlíte, než abyste ve stresu dělali unáhlená rozhodnutí? Bravo, jste ten správný typ pro tahové strategie.

1. Worms

worms-armagedon-screen2 www.oldgame.cz Souboje týmů červíků, kteří po sobě střílí bazukami, kulomety nebo třeba naváděnými vybuchujícími ovcemi, jsou na druhý pohled velmi drsný souboj mozků. Pokud chcete vyhrávat, musíte poznat svého protivníka, jeho mušku, vzorce chování, oblíbenou taktiku, účinek všech zbraní a také plánovat na několik tahů dopředu. Například víte, že neumí pracovat s protivětrem, takže vás v aktuálním tahu nestrefí, ale o dvě kola později má dostatek času, aby způsobil velkou škodu výbušninou dvěma vašim červíkům. Co uděláte? Pokusíte se rozptýlit své síly, vykolejit ho nečekaným tahem, upravíte terén pro obranu... Myslete dopředu a myslete dobře.  

2. Civilization

1407250-civilization_v_e3_2010_bombard giantbomb.com Ideální hra pro všechny megalomany, kteří plánují ovládnout svět. Zahrajte si lidskou historii od počátku věků až do blízké budoucnosti, rozdrťte nepřátele vojenskou, ekonomickou nebo kulturní silou. Plánujte vojenské nebo technologické koalice, zrady, výměny klíčových vynálezů - pokud si zahrajete náš oblíbený scénář se skutečnou zeměkoulí, nechceme vidět nic jiného, než celou planetu pod vaší vlajkou!  

3. Série Total War

Rome-total-war gamentrain.com Japonsko v éře šogunátů, starověký Řím, středověk, období americké občanské války - to jsou kulisy komplexních strategií ze série Total War. Svou frakci, národ a později impérium musíte budovat vzhledem k vojenské i ekonomické udržitelnosti území proti nepřátelům. Přehnali jste to s expanzí a nemáte vojenské zálohy? Smůla. Snažíte se rozvíjet města a ekonomiku státu či oblasti neefektivně a překotně? Tak brzy dostanete pořádnou nakládačku. Obrovským zpestřením těchto her jsou bitvy, probíhající v reálném čase. Místo strategie řešíte taktiku, přesouváte jednotky terénem, volíte jejich formace, cíle, sledujete únavu a morálku. Není nic lepšího, než když rozdrtíte díky kvalitnímu rozmístění útok přesily, napadnete křídlo jezdectvem a ženete zbytky demoralizovaných oddílů nepřítele k potupnému ústupu. download-empire-total-war-screenshot gcentertainmentsystem.blogspot.com  

4. Heroes of Might and Magic

homm6-128 gamezroomx.wordpress.com Strategická odbočka skvělé série her na hrdiny, která využívá pohyb na mapě v tazích, budování měst a také tahové bitvy. Pro milovníky pohádek a s grafikou absolutně bez násilí velmi přitažlivá záležitost.  

5. Šachy

gipadtaDhy tumblr.com Pokud ztroskotáte na pustém ostrově ve dvou, kterou věc byste chtěli mít u sebe? Podle nás je to šachovnice s figurkami. Kombinací šachových her je 10^120, takže vás nikdy, nikdy, nikdy neomrzí. A pokud byste chtěli nudit svého protihráče zajímavostmi o šachu, nejdelší hra trvala 20 hodin a 15 minut. Počítače typu Deep Blue nebo X3D Fritz jsou schopné hrát na úrovni šachových velmistrů a závěrečné zvolání "šach mat" je z perštiny, ve které znamená "král byl poražen". Víc faktů vám nedáme, jinak se půjde váš šachový parťák na opuštěném ostrově oběsit na nejbližší palmu.  

6. Steel Panthers

French_VPs_big www.armchairgeneral.com Orgie pro milovníky pozemních bojů (z nejen druhé světové) války. Přesné specifikace, tanků, minometů, pěchotních zbraní a palebných úhlů. Ok, víme, že boje se v reálu neodehrávají na tahy, ale když máte koordinovat postup celé fronty od obřích tankových svazů až po posledního vystrašeného pěšáka, chce to čas.  

7. Lodě

battle_ship_board_game_progress rarityguide.com A4. D7. G2. Zásah, potopeno. Pár rad pro začátečníky: Neumísťujte své lodě hned vedle sebe, protože si myslíte, že to protivníka zmate. Jakmile bude mít zásah, začne okolo něj kroužit, tak ztratíte dvě plavidla najednou. Při rozmístění svých lodí se vykašlete na symetrii, protože to je jeden z typických vzorců lidského myšlení. Zkuste šoupnout některé loďky na samotné hrany hrací plochy, ke kterým se normální protihráč dostane až ke konci hry. Pokud vyhledáváte nepřátelské lodě, jeďte systematicky po diagonálách.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články