7 slov, která byste neměli používat, pokud to v životě chcete někam dotáhnout – G.cz
Vyhledávání

7 slov, která byste neměli používat, pokud to v životě chcete někam dotáhnout

Jsou slova, která když používáte, tak vás brzdí. Ano, to, co říkáte, má ohromnou moc a to nejen nad vaším okolím, ale i nad vámi samotnými.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 3.4.2014, 18:30

1. Nemůžu

tumblr_inline_n26778W1J21s01l61 Nemůžu je takové alibistické zaobalené nechci. Pokud opravdu chcete, tak můžete udělat cokoliv. Nemůžu říkají ti, co se bojí být asertivní a ti, co nemají koule na to vystoupit ze svojí komfortní zóny.  

2. Potom

tumblr_inline_mo0vsa7ge41qz4rgp Odkládání čehokoliv na potom, na zítra, na večer je k ničemu. Stejně to jednou budete muset udělat. A pokud potom znamená nikdy, tak fakt nečekejte, že se v životě posunete výrazným směrem kupředu.  

3. Zkusím

index Udělám/neudělám. To, že to možná nevyjde nebo že to neuděláte správně, je samozřejmě možnost, ale proč ji naznačovat už předem slůvkem zkusím. Navíc to vyznívá, jako byste ani neplánovali věnovat se té věci na sto procent.  

4. Nejde

url-20 Nejde můžete použít jen v případě, pokud na někoho čekáte a on nejde a nejde. Že "něco" nejde udělat, změnit, vymyslet, to je problém akorát vás a vaší hlavy. Samozřejmě, že všechno jde, takže výmluvy stranou.  

5. Zneužiju

79675-princess-bride-you-keep-using-jt13 V souvislosti s lidmi je použití tohoto slova vždycky průser. Samozřejmě teď se nejedná o sexuální zneužívání, ale zneužívání lidí okolo ve smyslu zneužívání jejich schopností, dobroty, kontaktů a majetku. Buď něco za něco, anebo vůbec nic.  

6. Nenávidím

i-hate-you Nenávist je silná negativní emoce, na kterou samozřejmě máte právo. Ale mluvit o nenávisti a krmit tak sebe i okolí negativní energií, stěžovat si a fňukat, to vás nikam neposune. Pokud někoho nebo něco nenávidíte, tak to ze svého života vylučte. Tečka.  

7. Nikdy

tumblr_inline_mgsj0uluUY1ql2udi Nikdy se nemá říkat nikdy. Všechno je relativní, jistě jste si během života už xkrát ověřili, že to, co se zdá jasné a definitivní, bude za pár měsíců trochu jinak. Lidé se mění, prostředí se mění, situace se mění a vy nikdy (sic!) nevíte, kam vás život zavane.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články