fb pixel 7 šílených křesťanských elpíček s mluvícími loutkami – G.cz
Vyhledávání

7 šílených křesťanských elpíček s mluvícími loutkami

V padesátých a šedesátých v USA nejrůznější kazatelé a věrozvěstové objevili novou zbraň. Břichomluvecké loutky. Dnes by se uchytily tak maximálně v béčkových hororech, ale tehdy jejich ústy promlouval bůh.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.3.2017, 13:00

Před více než půl stoletím se začal fenomén křesťanské hudby rozmáhat jako nikdy předtím. Při pohledu na obaly elpíček by jeden řekl, že svou vlastní desku tehdy mohl nahrát kdokoliv, kdo překročil brány kostela a byl dostatečně zapálený, aby svou víru ventiloval do mikrofonu.

Objevily se také břichomluvecké loutky, jejichž prostřednictvím nejrůznější umělci promlouvali do duše hlavně dětem. Nevinné, leč mnohdy bizarně vypadající loutky, se staly ve školkách a školách oblíbenými tvářemi, řada potulných kazatelů s nimi objížděla hlavně menší městečka a následně vydávala alba písniček, které provázely jejich přednášky o bohu. Kdo tyhle desky kupoval? Především zbožné matky dítek, které chtěly prostřednictvím zpívajících panáků a panenek dětem do uší dostat ještě víc lásky, míru a božího učení.

Podívejte se na sedmičku nejen nejbizarnějších, ale také nejúspěšnějších loutkových interpretů. Vraždící panenka Chucky ze známé hororové série by si s nimi mohla podat ruku.

1. Grace a Wilbur Thrushovi: Apokalypsa v uších

2. Strýček D. má rovnou dvě loutky, takže to máte stereo

3. Příběhy z Bible III. v dobovém ohozu

4. Stromy prý mluví... nás ale víc děsí ta loutka!

5. Marcy - nejslavnější křesťanská loutka všech dob

6. Beverly a Erick: A zpívali spolu šťastně až do smrti

7. Znáš Ježíše? Jestli ne, Randy ti ho našťouchá do ucha.

A TADY se podívejte, že český soud poslal boha za mříže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články