fb pixel 7 přínosů piva pro vaše zdraví. Věděli jste, že dokáže vyléčit i rakovinu? – G.cz
Vyhledávání

7 přínosů piva pro vaše zdraví. Věděli jste, že dokáže vyléčit i rakovinu?

Může pivo vyléčit rakovinu? Může!

Daniela Orgoníková
Daniela Orgoníková 16.3.2016, 14:10

Badatelé jedné americké chemické společnosti prezentovali důkazy, podle nichž lze složky piva využít v léčbě rakoviny a zánětlivých onemocnění.

Hořké látky v pivě – humulony a lupulony – mají schopnost zastavit postup nemoci. Vědci doufají, že se tyto látky podaří vyrobit synteticky, aby mohly sloužit jako léky proti rakovině.

Jaké další zdraví prospěšné látky plavou ve vašem půllitru?

1. Pivo snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů

Jeden z výzkum potvrzuje, že s rostoucí spotřebou piva klesá riziko vzniku ledvinových kamenů. Zjistili to finští vědci z Národního zdravotnického ústavu v Helsinkách pod vedením doktora Tera Hirovena. Výzkumu se účastnilo celkem 27 tisíc mužů středního věku. Jedna lahev piva denně může snížit riziko tohoto onemocnění až o 40 %.

2. Pivo snižuje výskyt infarktu

Výzkumný tým z Pennsylvánské univerzity zjistil, že tmavé pivo snižuje výskyt kardiovaskulárních chorob až o polovinu.

3. Pivo snižuje riziko mrtvice

Výzkum Harvardské univerzity a Amerického sdružení pro mozkové příhody naznačuje, že pití malého množství piva denně může snížit riziko mrtvice až o 50 % v porovnání s abstinenty. Mrtvici způsobuje krevní sraženina v mozkové cévě, která zabraňuje průchodu kyslíku do mozku. Když pijete pivo, krevní průtok v cévách se zvyšuje a riziko mrtvice exponenciálně klesá.

4. Z piva sílí kosti

Pivo obsahuje velké množství křemíku, což je prvek, který podporuje růst kostí. Ale pozor, všeho s mírou! Toto tvrzení platí pouze při dvou sklenicích piva denně. U většího vypitého množství hrozí pravý opak.

5. Pivo snižuje riziko cukrovky

Podle výzkumu akademiků z Harvardské univerzity u mužů středního věku můžou snížit dvě sklenice denně riziko nástupu cukrovky až o 25 %. Doktor Michael Joosu dospěl k závěru, že obsah alkoholu v pivu zvyšuje citlivost vylučování inzulinu.

6. Pivo zamezuje vzniku Alzheimerovy choroby

Studie již z roku 1977 ukázala, že pivaři mají až o 23 % menší pravděpodobnost kognitivní poruchy, Alzheimerovy choroby a jiných forem demence.

7. Pivo vám pomůže lépe usnout

Konzumace piva zvyšuje množství dopaminu v mozku. Pivaři jsou klidnější a nemusí v noci počítat ovečky.

Pivo je lék!

A zde si přečtěte 41 výrazů pro společenskou únavu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články