7 pozitivních efektů toho, že si dáte pětidenní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami – G.cz
Vyhledávání

7 pozitivních efektů toho, že si dáte pětidenní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami

Dovedete si představit, že byste 5 dní žili pouze na šťávách z ovoce a zeleniny? Je to jednodušší než si myslíte a ještě vám to prospěje!

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 15.7.2014, 09:52

1. Zjistíte, že se bez jídla obejdete

Ač se vám to zdá nemožné, opravdu můžete v klidu fungovat bez jídla a místo toho pít jen koktejly z odšťavňovače. Ovoce má sacahridy, takže vám nebude chybět energie a nebudete se cítit unavení. Bílkoviny a vlákninu doplníte během detoxu lněnými semínky a rozpuštěnou syrovátkou.  

2. Nebudíte se ráno s oteklým ksichtem

Oteklý obličej - nepříjemný side effect večerního steaku nebo jakékoliv jiné lahůdky před spaním. Navíc, během detoxu přestanete úplně jíst sůl a vaše tělo přestane zadržovat vodu. Otoky splasknou.  

3. Už nebudete chtít džusy z obchodu

Jakmile si jednou zkusíte hodit do odšťavňovače pomeranče, jablka, mrkev, hrušky, rajčata a další a výsledek ochutnáte, už nikdy si nekoupíte džus z obchodu plný konzervantů a umělých sladidel.  

4. Překonáte sebe sama

Chce to se hecnout a vydržet. Po detoxu na sebe budete pyšní, že jste to dokázali.  

5. Nastartujete hubnutí

Cílem detoxu je hlavně "odkyselit" tělo nebo alespoň výrazně kyselost těla snížit. Vědci poslední roky docházejí k jasným závěrům, že zvýšená kyselost v těle může za všechny civilizační choroby od rakoviny, přes cukrovku, obezitu až po ekzémy. Detoxem tak můžete připravit své tělo na hubnutí a lepší a zdravější stravování.  

6. Pročistíte si střeva

Je to nechutná představa, ale střeva nevypudí zdaleka všechno to, co do nich přijde. Spousta tam toho zůstává. A to tělu vůbec nedělá dobře.  

7. Zhubnete

Není to ten důvod, proč byste měli detox podstoupit, ale je vám asi jasné, že když pět dní v podstatě nejíte, že zhubnete. Pokud po konci detoxu nepůjdete a nesežerete prase, ale budete na klasickou stravu najíždět pomalu, kila dola si můžete udržet.   Podrobný návod k detoxu najdete zde.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články