7 parádních motorek, které jezdí na elektřinu – G.cz
Vyhledávání

7 parádních motorek, které jezdí na elektřinu

Co takhle nahradit bublání nebo vřískání motoru bzučením? Elektřina míří mezi motorkáře, na tomhle všem můžete už dnes jezdit.

1. Brammo Empulse

2014-empulse-left-3q-yellow-1 www.brammo.com Tato americká mašina má elektromotory o výkonu 40 kW, což je plus mínus čtyřiapadesát koní, točivý moment je 90 Nm. To nezní jako velká palba, ale díky integrované šestistupňové převodovce se z nich stane 880 Nm - tedy zhruba ekvivalent tří dieselových Octavií. Pokud přepočtete náklady na dobíjení, vychází spotřeba 0,54 litru na sto kilometrů, kombinovaný dojezd je skoro 130 kilometrů a dobito máte za 3,5 hodiny. Empulse ale není žádný eko-lenoch, maximální rychlost je 177 km/h. V prodeji už od 340 000 Kč.  

2. Voxan Wattman

Front4-White www.voxan.com Francouzské monstrum je zvláštní nejen díky elektrickému pohonu. Jeho rám tvoří hliníkový exoskelet - něco jako krunýř brouka - ve kterém se skrývají baterie. Motor má výkon 200 koní, takže Wattman je na stovce za 3,4 sekundy a na 160 km/h (což je maximální rychlost) za 5,9 sekundy. Baterie má kapacitu 12,8 kWh a vydrží vám na 180 km. Ráfky jsou z uhlíkového kompozitu a zadní vidlice má dvojitá ramena, každé má svůj vlastní tlumič. Není divu, tahle věc váží věru 350 kilo.  

3. Energica Ego

slide-energica-ego-1 http://www.energicasuperbike.com Možná se jmenuje podle ohavného psychického stavu, který mají řidiči eko-aut, ale jinak je to strašně krásná italská záležitost. Motor má 100 Kw, což je nějakých 136 koní, točivý moment 195 Nm v plném rozsahu otáček, nabíjení zabere půl hodiny a maximálka je 240 km/h. Na stovce jste do tří sekund. A to nejlepší? Můžete říkat, že vaše motorka je Energica Ego di Modena. A tam se vyrábí také Ferrari, přátelé.  

4. Mission R

asdek www.mission-motorcycles.com Americká firma Mission Motorcycles vám nabídne: sto kilometrů v hodině za tři sekundy, rychlost až 241 km/h, elektromotor se 163 koni. Ale erko má i další funkce - digitální ukazatele, bluetooth, navigaci, opticky stabilizovanou kameru a dokonce podporu průhledových displejů přímo v helmě. Takže jde vlastně o mobil, na kterém můžete jezdit.  

5. Lightning SuperBike

LightningPhotos-019 http://lightningmotorcycle.com Prodává se v několika verzích, všechny mají motor s výkonem víc-než-solidních 204 koní, ale dojezd můžete mít od 193 do 290 km, podle velikosti baterie. Přední i zadní tlumiče jsou od Öhlins a brzdy dodali italští mistři Brembo. S rychlonabíječkou můžete vyrazit na další jízdu za půl hodiny, pokud najdete normální zásuvku, tak za dvě. Cena je ovšem trochu vražedná - přes tři čtvrtě milionu korun.  

6. Johammer

johammer-electric-motorcycle-11 www.johammer.com Nic pro stydlivky - lidé na vás budou koukat, že se proháníte na brouku Pytlíkovi. To ta zvláštní tykadla se zrcátky, kam se vám promítá rychlost i navigace. Ujedete 200 kilometrů a elektromotor je schovaný v náboji zadního kola, motorka má hliníkovou konstrukci se suvnými vzpěrami odpružení.  

7. Harley-Davidson LiveWire

harley-live-wire-003-1 www.harley-davidson.com Už i HD zkouší elektřinu, technické parametry zatím tají, ale hodlá svého experimentálního elektronaháče nabízet klientům k vyzkoušení na třiceti místech po trase slavné Route 66. V roce 2015 tento vývojový program dorazí do Evropy, takže mějte oči otevřené, pokud chcete testovací svezení. Sympatický je přístup stylem: svezte se a uvidíte, jestli se vám to líbí.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články