7 nejvyšších budov v Evropské unii – G.cz
Vyhledávání

7 nejvyšších budov v Evropské unii

Proč zrovna v EU? Protože kdybychom vzali celou Evropu, měli bychom tu přehled moskevských mrakodrapů. A to až někdy jindy.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 3.2.2014, 12:00

7. Torre PwC, Madrid

PwC Tower in Cuatro Torres Business Area in Madrid (Spain). http://www.wikipedia.org Torre PwC je vysoká 236 metrů a je třetí nejvyšší budovou ve Španělsku. Má 52 pater z nichž 31 zabírá luxusní hotel Eurostars Madrid Tower. Dokončena byla v roce 2008.  

6. One Canada Square, Londýn

6Canary_Wharf_1_Canada_Square http://www.wikipedia.org One Canada Square v londýnské části Canary Wharf držela primát nejvyšší budovy Velké Británie v letech 1990-2010. Se svými 244 metry to stačí na šesté místo v EU.  

5. Torre de Cristal, Madrid

5Torre_de_Cristal_(Madrid)_09a http://www.wikipedia.org Druhá nejvyšší budova ve Španělsku Torre de Cristal je vysoká 249 metrů. Vstupní hala má deset metrů vysoké stropy, na ultrarychlé výtahy prý nebudete čekat déle, než 30 vteřin. Jo a na střeše tu mají zimní zahradu, která je v noci osvětlená.  

4. Torre Bankia, Madrid

4Torre_Caja_Madrid_(CTBA)_10 http://www.wikipedia.org Torre Bankia má 250 metrů, což z budovy dělá nejvyšší budovu ve Španělsku. Navrhl ji architekt Norman Foster (ano, to je ten, co má na svědomí třeba proslulou „okurku“ v Londýně) a dokončen byl v roce 2008.  

3. Messeturm, Frankfurt nad Mohanem

3Frankfurter_Messeturm_2 http://www.wikipedia.org Druhým nejvyšším německým mrakodrapem je Messeturm stojící hned vedle frankfurtského výstaviště. Budova byla dokončena v roce 1991, kdy se stala nejvyšším mrakodrapem v Evropě. Ve 257 metrů vysoké budově najdete celkem 24 výtah a dokonce tu mají  vlastní vstup do metra.  

2. Commerzbank Tower, Frankfurt nad Mohanem

2Frankfurt_Am_Main-Commerzbank_Tower_vom_Rathenauplatz-20100808 http://www.wikipedia.org Commerzbank Tower ve Frankfurtu má 259 metrů, a když ji v roce 1997 dokončili, stala se nejvyšší budovou Evropy. Pokud bychom započítali i anténu na střeše, dostali bychom se dokonce na 300 metrů výšky. A jak už název napovídá, své sídlo tu má německá Commerzbank.  

1. The Shard, Londýn

1-www.shangri-la.com-Shangri-La-Hotel-At-The-Shard-London-Hero http://www.shangri-la.com Londýnský Shard byl otevřen teprve v roce 2012. Má 87 pater a je vysoký 310 metrů. I když se jedná o nejvyšší budovu v EU, v Evropě patří Shardu až 2. místo za Mercury City Tower v Moskvě s necelými 339 metry. V Shardu funguje ve 244 metrech veřejně přístupná vyhlídka The View From The Shard, odkud máte naprosto fenomenální rozhled po celém Londýně. Pokud se sem budete chtít podívat, zabookujte si lístky předem na www.theviewfromtheshard.com. Mimochodem, budovu z 95 procent vlastní emirát Katar.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články