Proč jet letos na Rock for People? 7 hvězd, které vás přesvědčí! – G.cz
Vyhledávání

Proč jet letos na Rock for People? 7 hvězd, které vás přesvědčí!

Které kapely jsou hlavním tahákem jednoho z našich největších festivalů? Těšte se na sexy Mikea Pattona, profesionála elektroniky Flux Pavilion i na mladíčky z Bastille! Je na co se těšit!

Barbora Vrablíková
Barbora Vrablíková 26.5.2015, 11:00

1. Faith No More

Neštěstí fanoušků kalifornských průkopníků crossoveru, které se vinou počasí právě na Rock for People odehrálo před dvěma lety, bude snad vykompenzováno jejich letošním koncertem. Po osmnácti letech zde představí svoji novou řadovou desku, která pod názvem Sol Invictus vyšla teprve tento týden. Návrat této kapely je netrpělivě očekávaný, ba dokonce vytoužený. Těšme se, co v Hradci předvedou!

2. Limp Bizkit

Někteří nostalgicky vzpomínáme na svá pubertální léta, kdy této americké nu-metalové kapely bylo všude plno. Dnes už jí je všude o poznání méně, stále však dost na to, aby se stala jedním z headlinerů festivalu. Jak moc se změnila od doby svých velkých hitů z přelomu tisíciletí? Vodítka máme, zážitky z koncertů však mnohdy nabízí překvapení!

3. Bastille

Jejich věkový průměr je pouhých 29 let, vydali zatím pouze jedno řadové album a už jsou světovými hvězdami, které sbírají hudební ceny a jejichž pecky mají na YouTube miliony shlédnutí. Indie rock těchto Londýňanů si podmaní i jemné dívčí sluchovody a festival tak zpřístupní širší posluchačské základně.

4. Flux Pavilion

Každoroční noční taneční mejdan na Rock for People letos zajistí britský producent elektronické hudby Joshua Steele. Na poli elektronické hudby má bohaté zkušenosti a mezi fanoušky je tolik oblíbený i díky své pozoruhodné schopnosti hrát na kytaru, mandolínu, trubku, klarinet, piano i bicí. Jeho sobotní koncert zakončí třídenní festivalový program kvalitní směsí drum'n'bassu a dubstepu, od které by vás neměla odradit ani případná nepřízeň počasí.

5. Julian Casablancas + The Voidz

Julians Casablancas, který je známý především jako frontman „učesané“ kytarovky the Strokes, odhaluje společně se svou kapelou the Voidz svojí temnější stránku. Činí tak natolik poctivě, že by ho skalní fanoušek prvně jmenované formace v této roli z pouhého poslechu možná ani nepoznal. The Voidz odkazují na špinavé, experimentální kapely několika dekád a střídají polohy, které připomínají tak rozdílné interprety jako jsou Sonic Youth, Revolting Cocks, Liars, Hot Hot Heat, The Rupture, Nine Inch Nails nebo Velvet Underground. Casablancas se svou aktuální partou není pro každého atraktivní na první poslech, ale popovost the Strokes spolehlivě nahradí syrovým garážovým zvukem a neortodoxními aranžemi kytar i syntezátorů. Ať už připraveni nebo ne, hurá do Hradce! Tohle totiž bude stát za to.

6. Three Days Grace

Přestože tahle hardrocková parta z Ontaria spolu hraje už 18 let, na kontě má pět úspěšných studiových alb a dvě DVD, na Facebooku 8 milionů fanoušků, u nás hraje poprvé. Asi je na čase se s ní seznámit!

7. Hollywood Undead

Další kapela vezoucí se na oblibě nu-metalu, často srovnávaná s Linkin Park. Na rozdíl od nich ale existuje "jen"deset let a na kontě má čtyři studiová alba. A z jakéhosi důvodu její členové nosí na tvářích masky, které si občas sundávají. Na Rock for People však Charlie Scene, Da Kurlzz, Danny, Funny Man, J-Dog a Johnny 3 Tears své tváře asi neukážou. Otázkou je, jestli je to dobře nebo špatně. Rozhodněte se v Hradci.

Více o nutnosti spatřit a slyšet Faith No More se dočtete TADY!!!

A proč vzít na RfP partu kamarádek? Odpovědi najdete ZDE!

Anketa

Který z headlinerů RfP vás láká nejvíc?

Anketa se načítá...

Děkuji za pomoc znalému a ochotnému kolegovi Přemkovi Černíkovi!

Podobné články

Doporučujeme

Další články