10 důvodů, proč vzít letos partu kamarádek na festival Rock for People – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč vzít letos partu kamarádek na festival Rock for People

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Jeden z našich největších festivalů začíná už za pár dní a vy stále ještě nevíte, zda na něj vyrazit? Milé slečny a dámy, rozhodně máte hned několik pádných důvodů, proč tak učinit!

Barbora Vrablíková
Barbora Vrablíková 20.5.2015, 18:15

1. Vypadnete ze stereotypu a zahájíte festivalovou sezonu

Už máte dost sezení v práci i doma, stále stejných hospod v okolí a úmorných procházek? Festivaly máte rády, ale ještě jste se letos na žádný nedostaly? Začněte sezonu ve velkém!

2. Konečně rozbalíte svůj stan

Milujete teplé dny pod stanem a letos jste ještě neměly možnost někam vyjet a rozbalit ho? Rock for People vám nabízí perfektně vybavené stanové městečko! Krom rovného, travnatého povrchu v něm najdete sprchy i keramické toalety. A také pohodu místních nocležníků, kteří si tu ještě před tím, než se oddají muzice, hoví na dekách a výborně se baví. Ve svém dívčím kroužku si můžete vytvořit hájemství, které se vám ani nebude chtít opustit.

3. A máte to i s koupačkou a pláží!

Přímo ve festivalovém areálu je k dispozici bazén i pláž. Kousek za jeho hranicemi dva malé rybníky U Kydlinova. Během festivalu bývají obsypány lidmi, prostoru tu přesto bývá stále dost. I díky pohotovým podnikavcům, kteří si kolem něj pro tuto příležitost zřizují stánky s občerstvením. Kousek dál na sever jsou ještě o dost větší vodní nádrže, písníky Správčický a Rusecký, které uspokojí i větší plavce. Výborný program pro slunečné dopoledne!

4. Užijete si muziku různých žánrů

Program festivalu je, stejně jako každý rok, bohatý na koncerty více či méně známých kapel, jejichž žánrový rozptyl sahá od kytarovek až po dubstep. Hlavními zahraničními tahouny jsou letos Faith No More, Bastille, Limp Bizkit, frontman The Strokes Julian Casablancas, Three Days Grace či We Are Harlot. Ucho návštěvníkovo ovšem jistě potěší i některé české stálice, jako je David Koller, Vojtěch Dyk s B-Side bandem, Vypsaná fiXa nebo N.O.H.A. Je z čeho vybírat a pro většinu z nás je se čemu přiučovat. A koho okukovat...

5. Sexidol Mike Patton

Okukovat můžeme například frontmana amerických Faith No More. Ačkoli nám v posledních letech docela ztloustnul, nepřestává být sexy. Krom toho, že vlastní neuvěřitelné charisma, je také mimořádně činorodý. Krom slavých Faith No More měl a má i další projekty, například Tomahawk, Peeping Tom, Mr. Bungle, Fantômas a další. I když někdy dělá snad příliš tvrdou muziku, která vždy nemusí ouškám křehkých žen lahodit, stojí za to se na něj přijít podívat. A zrovna Faith No More patří mezi Pattonovy měkčí kapely.

6. Ochutnáte rozmanité kuchyně

U stánků ve festivalovém areálu si přijdou na své snad všichni strávníci. Nabízejí sortiment od syrové stravy po uzeniny, od japonského sushi po českou klasiku. Ceny sice nejsou zrovna nízké, ale proč si jednou za čas neudělat radost? Zejména ve formě společného pikniku, skýtajícího množství různorodých chutí z různých stánků, ve kterých jste s kamarádkami nakoupily.

7. Utěšíte svou touhu po nových kouscích šatstva

Jedním z partnerů festivalu je i letos znovu internetový obchod s módou Zoot. Ten tu bude mít stánek i módní přehlídku, na které můžete nachytat inspirace pro vaše šatníky. Krom toho tu můžete oblečení nakoupit v řadě dalších obchodů, včetně merchandisingu kapel i festivalu.

8. Atrakce

Jen málokdo si po tři dny vystačí pouze s koncerty a koupáním. Festivalový areál proto nabízí řadu možností rozptýlení, od koloběžek, přes zorbing, volejbal, přírodovědecké i bubenické workshopy, fotbálek, až po silent disco. Najdětě si společnou aktivitu, rozptylte se, možností je habaděj!

9. Hradec Králové

Je to totiž elegantní město s širokými třídami z Gočárovy éry a pěkným historickým centrem. Můžete si dát pauzu od nečistot, hlasité hudby, korzujících davů, tácků a kelímků, z festivalového areálu jste tu kyvadlovou dopravou za pár minut. Dopřejte si kávu v některé z místních kaváren a jídlo, pro změnu servírované na keramice či porcelánu. Pokochejte se krásami města z Bílé věže na Velkém náměstí, a pak se odpočatí vraťte do víru festivalové zábavy!

10. Výlety v okolí

Také za hranicemi Hradce, v jeho blízkém okolí najdete místa pro výlety. Pokud sdílíte výletnické nadšení a neposedíte na jednom místě, zpestřete si festival třeba výletem na blízký Kuks, nebo třeba do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem.

A TADY máte dalších 9 cílů na výlety, které vám vystačí do konce života.

Podobné články

Doporučujeme

Další články