fb pixel Vinnetou, Angelika a další 4 otravné letní televizní reprízy, co už známe nazpaměť – G.cz
Vyhledávání

Vinnetou, Angelika a další 4 otravné letní televizní reprízy, co už známe nazpaměť

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Sedět doma a čumět na bednu není nikdy nejšťastnější způsob trávení času, ještě horší je to ale v případě, že před obrazovkou dobrovolně dřepíte u nějaké reprízy, kterou dávali už stokrát. Doslova. Vybrali jsem pár těch nejohranějších, co nám české televize už roky dokola a dokola nabízejí.

Václav Rybář
Václav Rybář Aktualizováno 15.7.2019, 13:43

1. Četníci

Četníci jsou klasika se skvělým dabingem, ale jejich problém je hlavně v tom, že ne všechny filmy ze série jsou stejně dobré. Četník ze Saint-Tropez a Četník a mimozemšťané jsou klasiky, zbytek je spíš výplň. Funesovky jako takové jsou častým hostem českých televizí. A vždycky mají úspěch. Jde o jedny z nejlepších francouzských veseloher, ale čeho je moc, toho je příliš. Belmondovky se třeba ani zdaleka tak často neopakují, a to je škoda.

2. Mušketýři

Že vám příběh udatné čtveřice mušketýrů už leze i ušima? Smůla. Ať už jde o klasiku s Yorkem, novější verzi od Disneyho, Muže se železnou maskou, nebo dokonce moderní pojetí s trochou kung-fu (Mušketýr), kde D´Artagnan metá kozelce, Dumasovo veledílo na nás z obrazovky sálá několikrát do roka.

3. Angelika

Další věčná klasika – zlatí mušketýři, protože u těch se alespoň baví celá rodina – při Angelice slzí jen postarší ženy, přičemž ostatní přihlížející se jim snaží vyrvat ovladač, protože patos téhle série přesahuje všechny meze. Michèle Mercier je možná pořád kočka, ale zbytek zestárnul úplně neuvěřitelně. Relativně nedávno natočený remake mimochodem jen dokázal, že původní příběh a schéma jsou dneska už úplně mimo mísu.

4. Zase ta Lucie

Vymývání mozků už od dětství, to jsou všechny ty Lucie, chobotničky a další dětské klasiky. Jejich reprízování pomáhá větrat archivy a plnit kvóty odvysílané evropské a domácí produkce. Kdo by se zlobil – v dětských filmech je většinou minimum agitky a jsou celkem povedené. Jen je člověk zná úplně nazpaměť a po jejich odvysílání zas musí v krámech shánět nějakou formelu.

5. Homolkovi

Podívejte na ta panoramata. Nebo radši ne, protože tohle už jsme opravdu viděli tolikrát – a ve všech čtyřech ročních obdobích – že nám to leze krkem. Dílem oslava, dílem výsměch české malosti patří ke snad až příliš často oprašovaným legendám. Podobně jsou na tom filmové souboje Novákových a Bartáčkových (např. Zítra to roztočíme, drahoušku). Starší generace je nemůže minout, ta mladší je nemůže vystát.

6. Vinnetou

Mayovky obecně jsou tradiční stálicí zejména letních programových prázdnin, ostatně Rudého gentlemana můžete aktuálně již několik pondělních večerů vídat v rpime timu na Primě. Už proto, že zrovna ty vinnettouvky léto vlastně symbolizují. Už dlouho jsme ale neviděli německou parodii na mayovky jménem Manitouova bota. Tak možná tip pro televizní dramaturgy...

A sem se podívejte na 6 chudáků dětí, kterým televize totálně vymyla mozek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články