7 nejlepších detektivů z počítačových her – G.cz
Vyhledávání

7 nejlepších detektivů z počítačových her

Řešíte rádi zločiny? Zapaluje vám to? Tak se zkuste vžít do role těchto sympatických digitálních detektivů.

1. Tex Murphy - Under a Killing Moon

TexMurphyKickstarter http://1morecastle.com Tex je soukromé očko a tak trochu břídil, který se objevil už v šesti hrách. Nejznámější je právě Under a Killing Moon proto, že jste se už v roce 1994 (!) mohli pohybovat v plně 3D otexturovaném prostředí a sledovat živé herce na svém monitoru. Hra byla na čtyřech CD, což bylo na svou dobu také nevídané. Tex žije v postapokalyptickém San Franciscu roku 2042 ve čtvrti, kterou obývají mutanti. Ze zdánlivě banální loupeže v zastavárně se stane vážný případ, ve kterém jde o budoucnost lidstva. Zamilujete si jeho suché vtípky a nemotornost, je to jeden z nás!  

2. Gabriel Knight

486222-gabeages giantbomb.com Původně spisovatel a majitel knihkupectví v New Orleans se zaplete nejprve do případu okultních voodoo vražd, v druhém dílu jde o vlkodlaky a krále Ludvíka II. Bavorského a třetí díl ho pošle do Francie, kde řeší únos dítěte s královskou krví. Král královskou krví, pokud víte, co tím myslíme. V jedničce a trojce mu propůjčil hlas herec Tim Curry, dík kterému je tak výraznou postavou. Má smysl pro humor, občas vypeče své kamarády a musí se vybičovat k neuvěřitelnému hrdinství. Také je tajně zamilovaný do své schopné, ambiciózní a pilné asijské asistentky Grace Nakimurové. Která je jeho pravý opak, jak už to tak bývá.  

3. Ray McCoy - Blade Runner

the-best-video-games-based-on-movies g4tv.com Jedna z nejlepších herních adaptací filmu. A jakého, sci-fi legendy od Ridleyho Scotta. Pokud se v tomto univerzu vyznáte, víte, že mezi replikanty - roboty s omezenou životností - a lidmi je to napnuté. Detektiv McCoy vyšetřuje vraždy lidí, kteří se na vývoji replikantů podílí a je zcela na vás, zda z něj bude arogantní hajzl, který střílí dřív, než se ptá, nebo empatický a korektní detektiv. I proto má hra třináct různých konců a každé nové spuštění zamíchá kartami, vyšle vás tak na úplně nové dobrodružství. Podíváte se do lokací z filmu a budete řešit podobné otázky a problémy, jako původní detektiv v podání Harrisona Forda. Ale i když uděláte z McCoye střelce, je to v jádru dobrý člověk - vždyť má doma (v budoucnosti) extrémně vzácného a drahého psa z masa a kostí.  

4. Sherlock Holmes

sh6_1 frogwares.com Her s Sherlockem je spousta, ale jen málokteré zachytily jeho povahu tak, jako série od irsko-ukrajinského studia Frogwares. Procvičíte se v řešení hádanek a indukční logice (i když jste možná slyšeli, že používá dedukci, což je blbost), plus se vžijete do role člověka, který má absolutně všechno na háku. Budete mít radost z každého vyřešeného případu - vražd tajemného kultu, elegantních krádeží francouzského chmatáka Arséna Lupina, řádění Jacka Rozparovače nebo třeba vlastního falešného obvinění. A uvidíte, čeho všeho se dá dosáhnout s chladnou hlavou. V čepici s dvěma kšilty.  

5. Laura Bow - The Dagger of Amon Ra

pc-44311-31337835382 http://theisozone.com Novinářka Laura se zúčastní egyptologické výstavy, jejíž účastníci začnou jeden po druhém umírat. Do toho je zamotaná krádež vzácné dýky boha Ra. Uzavřené prostředí, každý je podezřelý, pro fandy Agathy Christie úplný ráj, navíc v kulisách dvacátých let. Laura moc nemluví, spíše špehuje, pozoruje, naslouchá a dělá si vlastní závěry, také je velmi pečlivá. Tedy, pečliví musíte být spíš vy, kteří ji ovládáte, protože ji jinak vrah při některé z bezpočtu příležitostí kuchne.  

6. Nick Kang - True Crime: Streets of L.A.

FeaturedImage-true-crime-streets-of-la http://www.geforce.com Máte rádi kung-fu-střílečko-karate filmy z devadesátých let? Ano? V tom případě si Nicka zamilujete, je to floutek a frajerský detektiv, který kope, mlátí, střílí a jezdí v rychlých autech v realisticky zpracovaném Los Angeles. Je to floutek s nepředpisovým přístupem k policejní práci, samozřejmě měl tragické dětství a vtípky a narážky hází všemi směry, jako kdyby šlo o krmivo pro holuby. Podle toho, jak se vyrovná s ruskými mafiány a asijskými gangstery, se dobere jednoho ze tří konců hry, přičemž postavy dabovaly takové hvězdy jako třeba Gary Oldman, Christopher Walken nebo Michelle Rodriguez.  

7. Cole Phelps - L.A. Noire

La_noire_cole_phelps_ps3_xbox_360 nocookie.net Začíná jako prachobyčejný pouliční bengálec, vyšvihne se na detektiva - je to veterán z druhé světové války, který je zvyklý řešit problémy. Postupně projde oddělením vražd, narkotik a jiného svinstva až k vyšetřování žhářství. Někdy emotivní, většinou klidný, s otevřenou hlavou (což byla v éře této hry, tedy konci čtyřicátých let rarita) a odvážný. Rovný chlap podle standardů jakékoliv doby, navíc s obrovským charismatem, které je v této hře dílem dokonalého snímaní profesionálních herců - zde si nic nemusíte představovat, každý pohyb Phelpsovy tváře nebo výraz je skutečným odrazem živého člověka.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články