7 nejdivnějších věcí, na kterých lidé závodí – G.cz
Vyhledávání

7 nejdivnějších věcí, na kterých lidé závodí

Lidská soutěživost nezná mezí. Lidská fantazie taky. S čím vším se dá závodit? Například...

1. Barové stoličky

ar123465125239212 off-road.com Pařmeni a baroví povaleči mají svůj královský sport - stačí vzít stoličku a přidělat na ni lyže. Nebo motor a kolečka - někomu stačí jednoválec ze sekačky, jiným hrábne a namontují do barové židličky velkoobjemový osmiválec. Neděláme si srandu, sledujte:

2. Motoskijöring

hm3_b orionracing.cz Předchůdcem tohoto sportu je skijöring - severská záležitost, při které závodí lyžař připoutaný lanem ke koni nebo pejskovi. Moderní doba přinesla upgrade, nyní jsou naprosto běžnou věcí blázni, kteří se nechají tahat na lyžích po sněhu za crossovou motorkou.

3. Tahací traktory

IMG_8073 pullingworld.blogspot.com Vezměte traktor. Dejte do něj motor. Nebo dva. Nebo tři. Zapřáhněte saně o hmotnosti několika desítek tun a zkuste je utáhnout na co největší vzdálenost. Tahací traktory jsou oslavou výkonu a hluku, v USA jde o celkem populární sport, ale začíná se chytat i v Evropě, například v Holandsku.

4. Vraky

lemons solutionsdriven.wordpress.com Se starými a lacinými auty si užijete hromadu srandy, je to levné a zábavné, takže vás ani nemusí mrzet, když svůj pekáč rozbijete. Prostě ho někde zahodíte a koupíte si nový. Hodně zajímavou akcí jsou vytrvalostní jízdy pod hlavičkou komunity Street Safari - koupíte křáp maximálně za sto britských liber (tedy zhruba tři tisíce) a ujedete s ním ve společnosti dalších šílenců dlouhou trasu, například z Calais do Prahy nebo Casablancy. Pak tu jsou regulérní závody na okruzích, mezi ty nejznámější patří 24 hodin Le Mons (neplést z Le Mans), které se jezdí v USA. V týmu kroužíte celý den na okruhu, pokud stroj vydrží - fajn. Pokud jste rychlejší než ostatní, ještě lépe. Něco podobného u nás zkouší rozjet morotistický novinář Vojta Dobeš ze serveru Autíčkář.cz.

5. Formule Offroad

Postavíte klec z lešení. Dovnitř dáte obří motor, diferenciály, osadíte offroadovými pneumatikami. A rozjedete se do sakra prudkého kopce. Tato monstra mají výkon hodně přes tisíc koní a vůbec jim nevadí, když to při jízdě hodíte na "střechu" - převrátíte je zpátky na kola a opakujete až do zemdlení.

6. Monster Trucky

MonsterTruck www.halloffamemoms.com Skvělá buranská zábava - postavíte terénní auto, které má pneumatiky vyšší, než jste vy, a drtíte s ním vraky v aréně plné opilých hýkajících lidí.

7. Zahradní traktůrky

lawnmower-2 www.tricityracetrack.com První opravdu smysluplné využití té věci na sekání trávy. Místo popojíždění sem a tam si naražte na hlavu helmu a rozdejte si to s ostatními v nelítostných závodech!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články