7 nejbrutálnějších chilli výrobků – G.cz
Vyhledávání

7 nejbrutálnějších chilli výrobků

Zapomeňte na Tabasco – to uspokojí akorát tak těhotné ženy a děti. Zato tyhle dobroty vám vystřelí mozek z hlavy.

Ondřej Karpíšek
Ondřej Karpíšek 17.7.2014, 21:00

   

1. The Source 7.1 Million Extract

source ...a přitom ta krabička vypadá tak nevinně Asi nejpálivější věc, co můžete v obchodech koupit. Tohle není chilli omáčka – to je 100% extrakt kapsaicinu. Je zakázáno prodávat ho osobám mladším 18 let, těhotným ženám či lidem se srdečními problémy. Podle prodejce (www.paliveomacky.cz) vám po pozření jediné kapky bude hůř, než kdyby vám v puse vybuchl granát. Dárkové balení s 29ml lahvičkou koupíte za 2000 Kč, případně můžete zkusit slabší extrakt Danger – 6,4 M SHU. Za 5ml dáte ‚pouhých‘ 279 Kč (www.habanero.cz).    

2. Mad Dog 357

mad dog 357 U Silver Edice je přibalena kulka - proč asi? Legendární chilli omáčka z octa, papriček Habanero a extraktu kapsaicinu. O jejích kvalitách vypovídá diskuze na webu prodejce (www.paliveomacky.cz): „Byl jsem celej zpocenej a v hubě metalovej koncert". „Pálivejšie už by asi bolo len vypiť benzín a zhltnúť zapálenú sirku". „Potřel jsem tím kamarádům v hospodě půllitry s pivem... už nemám kamarády". 148 ml lahvičku koupíte za 459 Kč. Jako alternativu, která se Mad Dogovi vyrovná, můžete zvolit Da Bomb Ground Zero Hot Sauce (118 ml, 299 Kč).    

3. Blair's Jolokia Pepper Chips

naga jalokia chips Stupně pálivosti se označují výstižnými zkratkami OMG, WTF... Znáte ty televizní reklamy na chilli chipsy se dvěma dementy, které to děsně pálí, pálí, pálí..? Ne, to opravdu nejsou pálivé chipsy. Zato lupínky od Blaira rozpálí každou nudnou party. Trochu slabší, ale pořád se slušnými grády, jsou chipsy Habanero Pepper, a jen tak na udržování teploty stojí za vyzkoušení i Jalapeno Cheddar nebo Buffalo Wings. Chipsy od Blaira koupíte na www.habanero.cz nebo v obchodech The Candy Store v Praze a Brně.    

4. Moruga Mučíto

moruga mucito Vypadá to jako obyčejný kečup a přitom je s tím taková sranda. Sympatický produkt z českých luhů a hájů. Jedná se o omáčku z rajčat a papriček Trinidad Scorpion Moruga, a nejen že je omáčka umíchaná u nás (konkrétně v Nové Pace), ale i samotné papričky si výrobce pěstuje sám. V nabídce jsou i slabší (a sladší) verze, například Bhut Jolokia, Habanero, Habanero for Ladies nebo Jalapeňo. Idealní například do hamburgerů. 100ml lahvičku koupíte na webu výrobce (www.seminka-chilli.cz) za 239 Kč.    

5. Shamanic Fire malinový drops

bonbony Od Shamanic Fire můžete zkusit i citronový drops, lékořicové chilli bonbóny nebo Habanero gumové medvídky. Cucací bonbóny od rakouské firmy Shamanic Fire s extraktem kapsaicinu. Rozhodně to není takový masakr jako nářezové extraktové omáčky, ale na zlobivé děti to určitě bude fungovat. Ideální, když máte v práci nebo při cestě MHD chilli absťák. 200g balení koupíte za 109 Kč na www.habanero.cz.    

6. Da Bomb Ghost Pepper Nuts

da bomb nuts Obal by se hodil spíše do regálů s deratizačními prostředky. Burské oříšky vytuněné papričkami Naga Jalokia a Habanero. Vhodné při sledování sportovních přenosů (hlavně když prohráváme) a nebo pro takovéto to domácí přežvykování. U nás je bohužel nekoupíte, ale k dostání jsou třeba na eBay, 225g za cca 5 USD. Za poštovné dáte ale několikanásobně víc. Pokud je u nás někde objevíte, dejte nám v diskuzi vědět.    

7. Moruga tmavá čokoláda

moruga cokolada Pro sraby je v nabídce i méně pálivější Habanero tmavá čokoláda nebo Habanero bílá čololáda s hruškou. 80% čokoláda a chilli papričky Trinidad Scorpion Moruga vypěstované v podhůří Krkonoš. Možná to vypadá jako „další čokoláda s chilli", ale to se pletete. A hodně! Kupte si 4g vzorek za 29 Kč nebo rovnou 45g balení za 139 Kč. Nakupujte zde.   A jestli si myslíte, že chilli není nic pro vás, přečtěte si tento článek.      
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články