fb pixel 7 nechutností, které můžete sníst na amerických jarmarcích – G.cz
Vyhledávání

7 nechutností, které můžete sníst na amerických jarmarcích

Zámořské jarmarky, v originále fairs, jsou kombinací Matějské, toho nejhoršího ze seriálů o buranech a především nabízejí ty nejhlubší a nejtemnější kouty kulinářského experimentování. Na špejli tu seženete zvěrstva, která se vymykají i Láďovi Hruškovi.

Václav Rybář
Václav Rybář 5.3.2018, 07:00

1. Koblihovej sendvič

Tuhle zhůvěřilost, která láká na kombinaci sladkého a slaného, už najdete i v některých bistrech, takže se úspěšně vymanila z pochybných pouťových stánků a míří do světa zlikvidovat chuťové buňky a trávicí trakty odvážlivců. V tomhle konkrétním případě jde o variaci na McChicken, uvnitř ovšem může být cokoliv, a zvenku je místo housky kobliha. Hardcore variace dokonce používají místo klasického amerického donutu s dírou nějakou z plněných verzí. Třeba Boston Creme... zvenku upatlaná cukrem, zevnitř napěchovaná čokoládovým krémem. Hmm...

2. Smažený máslo

Deep fried techniky ovládly jarmarky už dávno. Prostě něco napatláte těstem a zprudka to ponoříte do friťáku. Výsledkem je křupavé, a přesto zevnitř mokvavé ‚blaho‘. V tomhle případě to ovšem Amerika dotáhla na vrchol. Vezmete kostku másla na špejli, obalíte ji v těstíčku a ponoříte zhruba na deset vteřin do vroucího oleje. Výsledkem je trojobal plný mazlavého máslíčka. No kdo by se do toho s chutí nezakousnul, že?

3. Smaženej hot dog

Hot dog obalený ve sladkém koblihovém těstě je oproti máslovému smažáku vlastně celkem pohoda. A v tom je právě jeho zákeřnost. Začnete o něm totiž přemýšlet, protože se zdá ve světle těch ostatních šíleností ještě jako docela smysluplná volba. I proto se podobných hot dogů prodají stovky. Je to vlastně obdoba corndogu, akorát se sladkým chuťovým ocasem. Kdo chce kam...

4. Bramborový tornádo v čokoládě

Texaská bomba je vlastně ještě docela konzervativní, vždyť i u nás se prodávají smažené lupínky, namotané do jednoho nekonečného ‚řetězu‘. Tady to akorát někdo pověsil na špejli a nakonec pro jistotu namočil do ‚čokolády‘. To aby to nevypadalo moc obyč. Tohle tornádo si pravděpodobně můžete dát i bez sladké lázně, ale to by vás tu všichni měli za suchara.

5. Smaženej čaj

Že už jste viděli všechna podobná gastronomická zvěrstva? Tak schválně... na jarmarcích se běžně smaží Coca-Cola, a její krystalky se pak máčejí v zakysané smetaně. Můžete dostat i podobným způsobem upravené kafe, ale největší arizonskou pochoutkou je tamní sladký čaj, smíchaný s krémem do koblih a obalený v drobence. To se pak zasmaží a pro jistotu ještě přelije sirupem. To abyste se cítili blaze a byli k tomu infarktu zas o pár kroků blíž.

6. Smažený zmrzlinový sendvič

Zvenku je křupavý a teplý, zevnitř slaďoučký a studený. Amerika se nespokojila s tím, že dala světu Ice cream sendvič neboli zmrzlinu utlačovanou z obou stran sušenkou či oplatkou. Pokud nechcete, aby vám při jídle ta zmrzlina zevnitř všelijak utíkala, musíte ji obalit v dalším těstě a, ano, tušíte správně, šup s ní do friťáku. Je vám divně po těle už při čtení tohohle odstavce? Co teprve, když tohle dílo pozřete...

7. Tlustej Elvis

Elvis Presley měl jídlo rád a úplně nejvíc měl rád hrozný prasárny, co člověka napadnou ve snu, ale pak je rychle zavrhne. Třeba sendvič s burákovým máslem a banány (to je ještě docela tradiční), proložený slaninou (ok...) a potřený máslem a osmažený na pánvi (ach...). Na jarmarku ve Wisconsinu si můžete dát jeho obdobu na špejli. Košíčky plné burákového másla se na špejli střídají s banány. Všechno je obalené v těstě, usmažené do zlatova a polité čokoládou. Navrch pak přijdou kousky slaniny, kterými se vše posype. Díky čokoládě krásně drží přilepené na místě. Dobrou chuť.

A tady se podívejte na 9 věcí, které dali Češi Americe.

Podobné články

Doporučujeme

Další články