7 možností, jak se vymluvit v práci, když se po hnusném víkendu v pondělí konečně vyčasí – G.cz
Vyhledávání

7 možností, jak se vymluvit v práci, když se po hnusném víkendu v pondělí konečně vyčasí

Každý se může cítit nemocně. Lepší je se vymluvit na vytopení než na vyhoření. Kvůli vyhoření se ostatně vlastně vymlouváte. Ze vší mají lidé respekt. Hujer čtoucí denní tisk. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Znáte to z vlastní zkušenosti, po propršeném víkendu, kdy jste mohli vytáhnout paty tak akorát do hospody, vás dříve, než zazvoní budík, vytáhnou z postele sluneční paprsky. Zajásáte! Konečně se udělalo hezky. A ku… Ono už je pondělí, dojde vám, když se proberete úplně. Nezbývá než zamáčknout slzu a jít se zapojit do procesu. A při tom by se dalo dělat takových věcí… nebo by to nějak šlo? Můžete sáhnout po některé z následujících výmluv a do práce prostě nejít.

Václav Roman
Václav Roman 25.6.2018, 08:00

1. Není mi dobře

Nejčastější a naprosto neoriginální výmluva. Některý zaměstnavatel dává i několik „není mi dobře dnů“ k dobru. Každý má právo na to, aby mu nebylo dobře. Je třeba si však dát pozor, abyste se po takto omluvené absenci nevrátili do práce do bronzova opálení. Pak lze říci na obhajobu jediné – slunce léčí.


2. Prasklé potrubí

Pokud šéfovi zavoláte, že sousedovi v bytě nad vámi prasklo potrubí a kompletně vás vytopil, pravděpodobně se nad vámi smiluje a pokud to jde, nechá vás situaci řešit a po vysušení domácnosti pracovat z domova. Pokud se takhle vymluvíte, je doporučeno se jít válet k vodě. V případě, že vám pak šéf v průběhu dne zavolá, jak se situace vyvíjí, můžete cákat a šplouchat, aby slyšel, že jeho rozhodnutí nechat vás doma, bude správné.

3. Děti přinesly ze školy vši

Zavšivené děti by do vzdělávacích zařízení docházet neměly, ale tu a tam se to stane. Vši tu byly, jsou a budou jako jistota, že pokud na ně se vymluvíte, máte o volný den postaráno. Klidně můžete zkusit tvrdit, že se jich pokusíte rychle zbavit a do oběda dorazíte. Šéf vám pravděpodobně navrhne a bude se u toho podvědomě drbat na hlavě, že nic se nemá uspěchat.

4. „Já čtu denní tisk“

Lze také použít výmluvu z komedie „Marečku, podejte mi pero“. Akorát místo novin dnes pravděpodobně budete koukat do svého telefonu. Tam je tolik zajímavého, že se nemůže nikdo divit, když kvůli tomu nastoupíte do špatného vlaku. Navíc je to vlak na venkov, odkud jede další až odpoledne, takže to do práce nemůžete stihnout. Když vám šéf začne navrhovat, že existuje Uber a podobné aplikace, sehrajte ztrátu signálu. Jedete přeci na venkov, takže je to věrohodné.

5. Zaseknutí na záchodě

Často vás varovali, když jste sami doma, nezavírejte se na záchodě. Může se stát katastrofa, zaseknou se dveře a vy jste v hajzlu. Teda na hajzlu. Pokud s sebou nemáte nářadí a není zde dostatečně velké okno, ven se dostanete, až když přijde někdo odpoledne domů. Případně, pokud žijete sám, když se stane vaše nepřítomnost podezřelou a policie u vás vyrazí dveře. Zaseknutí na záchodě patří mezi výmluvy, které lze použít až zpětně. Hlavně „ze záchoda“ nevolejte. Při zaseknutí na záchodě u sebe totiž nemáte telefon, s ním by bylo vysvobození snadné a den volna by byl v hajzlu.

6. Betonování

V neděli jste celý den betonoval, neumyl se a teď se nemůžete pohnout.

7. Sexuální hrátky

Milenka vás připoutala k posteli a odešla i s klíčky. Když se vrátila manželka, vyhodila vás i s postelí. Tuhle výmluvu použijte, pokud se před šéfem nestydíte a pokud ví, jaký jste sexuální zvrhlík.

A zde si přečtěte 5 důvodů, proč se zhulit v pracovní době.

Podobné články

Doporučujeme

Další články