7 map, které vás dostanou – G.cz
Vyhledávání

7 map, které vás dostanou

Nebojte, nebudeme vás nutit vypravit se na túru někam po žluté nebo červené. Chceme vám jen ukázat pár map v širších souvislostech.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 8.4.2014, 13:31

1. Jak se žije v Austrálii

aussie-landofmaps.com http://landofmaps.com Austrálie je mnohem větší, než si průměrný Evropan dokáže představit. A taky je mnohem pustější, protože kdo by žil na savaně nebo v poušti, že? Drtivá většina Australanů proto obývá pobřežní oblasti a v nich hlavně velká města Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth a další. Ve žlutě vyznačeném území žijí jen 2 % obyvatel Austrálie.  

2. Evropská příjmení

evropska-prijmeni-daylol.com http://daylol.com Co mají společného Smith, Rossi a Novák? No přece to, že jejich příjmení jsou v Anglii, Itálii a Česku nejčastější!  

3. Komunisti u válu

komunisti-najdipraxi.cz http://najdipraxi.cz Tam, kde vidíte červenou barvu, tam vládnou komunisti doteď. Tam, kde vidíte oranžovou, tam vládli v minulosti.  

4. Počet lidí na Zemi podle barev

miliarda-lidi-podle-barev-demetra.dk http://demetra.dk Každá barva = jedna miliarda lidí. A pak už jen napočítat do osmi...  

5. Nejfotografovanější místa na Zemi

nejfotografovanejsi-mista-na-zemi-dominomagazin.com http://dominomagazin.com Odkud pochází nejvíc fotografií na internetu? Tak třeba v Evropě prakticky odkudkoliv kromě Francie, tam je to trochu slabší. Zajímavé je, že zbytek světa poměrně paběrkuje.  

6. Google Street View

streetview-dutchcowboys.nl http://dutchcowboys.nl Kde všude můžete využít služeb Google Street View? Třeba na Havaji nebo na Kanárech. A to se počítá.  

7. Američané na Měsíci

usanamesici-yummybro.com http://yummybro.com Takhle nějak by byl obsazen měsíc, kdyby se tam přestěhovaly celé Spojené státy americké a ne jen pan Armstrong a jeho kolegové.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články