7 lidí, co bydleli v obchoďáku

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
20.11.2014, 10:00
Chcete ušetřit za nájem, abyste měli na vánoční dárky? Inspirujte se vykuky z nonstop supermarketů.
   

1. Týden v čínské IKEE

IKEA_China Dvanáctiletý čínský klučina se rozhodl, že uteče z domova a bude bydlet v nonstop obchoďáku švédské ikony. Dojídal zbytky v bistru (hmm, švédské masové koule), spal přímo na postelích vystavených v showroomech a schovával se v obřích skladech. Během předvánočních nákupů se mu podařilo přežívat v obchodě dlouhých sedm dní a možná by to zvládnul i déle, kdyby si jeho matka nevzpomněla na to, že IKEA patřila k jeho oblíbeným obchodům. Policisté ho našli, jak se potuluje kolem vzorových koupelen.    

2. Třídenní schovka ve Wal-Martu

walmart Sedmdesátiletá žena z Georgie má svůj Wal-Mart dokonale prošmejděný - strávila v něm celé tři dny. Střídavě nakupovala, jedla a pospávala na toaletách. Když se jí po třech dnech zaměstnanci zeptala, co tam dělá, klidně odvětila, že nakupuje. Vyvést ji musela až ostraha poté, co žena zaplatila za zboží v košíku a následně zmizela neznámo kam.    

3. Příliš rychle ukončený experiment

walmart2 Vysokoškolský student Skyler Bartels se rozhodl, že stráví jarní prázdniny ve Wal-Martu. Chtěl se tu potulovat celý týden a napsat o svém zážitku seminární práci. Vrhnul se ovšem do celého podniku značně nepřipravený a jeho snadno zapamatovatelná image začala být zaměstnancům už po několika desítkách hodin podezřelá. Bartels se ale především nedokázal vyspat, stres mu bránil usnout na záchodcích nebo ve stánku s občerstvením, takže své snažení vzdal po 41 hodinách, když se ho šéf směny už podruhé zeptal, co dělá v krámě tak dlouho. Bartels se začal bát, že ho vyvede policie, a radši se šel vyspat na kolej.    

4. Dva a půl dne v plenkách

walmm Čtrnáctiletý kluk z Texasu měl svoje přebývání v supermarketu dokonale promyšlené. Náskladal na sebe skříňky a židle tak, že vytvořil umělou stěnu, která kryla jeho improvizovaný přístřešek. V noci si tam natáhnul věci na spaní a dokonce ukradl akvarijní rybičku ze zverimexu, aby mu dělala společnost. Jídlo a pití kradl z regálů vnitřkem, takže ho nikdo nemohl vidět. A dokonce měl pleny, aby ho nikdo neviděl při pravidelných cestách na záchod. Jenže právě zápach odpadků a... všeho ostatního, jej po necelých třech dnech prozradil. Svým objevitelům se marně pokoušel utéct a byl předán do rukou policie.    

5. Čtyři roky v útrobách obchodního centra

the_couple_who_lived_in_a_mall Tohle je trochu jiná liga. Michael a Adriana byli mezi nájemníky, kterým sebral bydlení obří obchoďák. Nájemní smlouvy byly vypovězeny a byty musely uhnout velkému centru. Na znamení protestu se Michael a Adriana rozhodli zřídit si bydlení uprostřed obchodu, v jednom ze skladovacích prostor. Koupili si monterky a maskovali se za dělníky, kteří na stavbě dokončovali poslední úpravy. Michaelovi se povedo vytvořit falešnou stěnu, za kterou si zřídili solidní byteček. Původně v něm chtěli přebývat jen pár týdnů, ale vraceli se sem v průběhu dalších čtyř let a postupně ho zvelebovali. Když Michaela chytla místní ostraha, nemohla policie uvěřit svým očím. V bytě byly dlaždičky, funkční kuchyňská linka, koupelna, chemické WC, televize, gauč a podle všeho chtěl Michael brzy položit i plovoucí podlahu.    

6. Týden na mletých kuřatech

kfc Neuvěřitelných sedm dní strávila žena po rozchodu se svým přítelem v jedné z nonstop poboček KFC v čínské průmyslové metropoli Chengdu. Pokaždé, když ji chtěla obsluha požádat, ať odejde, si objednala další jídlo. Po sedmi dnech jí nakonec kuře přestalo chutnat a přestěhovala se k rodičům.    

7. Tři dny uvězněný zlodějíček

marshalle Starší muž z Colorada si chtěl zřejmě přivlastnit pár ručně šitých svetrů z obchodu Marshall´s. Jenže při obchůzce možných příležitostí uklouznul na střeše a zřítil se do otvoru klimatizace, který ústil do prostoru o rozměrech 70 x 270 centimetrů. V prostoru mezi stěnami strávil tři dny, než se mu podařilo proklestit si cestu do prostorů, kde se nacházejí zákazníci. Ti za stěnami uslyšeli sténání a přivolaní hasiči vyčerpaného a dehydrovaného muže po pár ranách bouracím kladivem vysvobodili.   A na závěr mrkněte na fotky z amerických obchoďáků z 80. let - to byla taky jiná liga oproti těm dnešním.    

Komentáře

Doporučeno pro vás